Wakacje 2022. Kiedy się zaczynają? Jaka będzie pogoda w Polsce?

i

Autor: Pixabay Wakacje 2022. Kiedy się zaczynają? Jaka będzie pogoda w Polsce?

Do ilu lat dziecko nie płaci za wakacje? Bon turystyczny - najważniejsze informacje

2022-03-21 12:25

Wiele osób zadaje sobie pytanie - do ilu lat dziecko nie płaci za wakacje? Bon turystyczny 500 zł obowiązuje jeszcze w te wakacje, więc jeśli ktoś jeszcze z tego przywileju nie skorzystał, ma do tego możliwość jeszcze w najbliższych miesiącach. Co należy wiedzieć o bonie turystycznym 500 złotych na wakacje? Przeczytasz o tym w naszym artykule.

Już w ubiegłym roku Prezydent podpisał nowelizację ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem i zwalczaniem Covid-19. Wśród zmian znalazł się zapis dotyczący wypłaty 500 złotych do wykorzystania w czasie ferii, która z pewnością przyda się wielu rodzinom. Kto może skorzystać z bonu turystycznego?

Do ilu lat dziecko nie płaci za wakacje?

Bon turystyczny 500 plus na wakacje przysługuje na każde dziecko urodzone do 31 grudnia 2021 roku, które do 18 lipca nie ukończyło 18 lat. Obejmuje więc także niemowlęta oraz dzieci, które urodzą się przed końcem 2021 roku. Czy bon turystyczny przepada jak dziecko skończy 18 lat? Tak, bon można zrealizować do 30 września 2022 r., jeśli w momencie jego uzyskania dziecko nie skończyło 18 roku życia.

Do kiedy 500 plus na wakacje?

Do kiedy 500 na wakacje? To pytanie zadaje sobie obecnie wielu rodziców, ponieważ wielu z nas planuje już urlop w wakacje 2022. Osoby, które nie wykorzystały jeszcze bonu turystycznego będą mogły to zrobić również w ciągu kilku miesięcy 2022 r. Bonem można płacić wielokrotnie aż do wyczerpania wysokości świadczenia.

Obecnie obowiązujące przepisy stanowią, iż prawo do dokonywania płatności za pomocą bonu wygasa w dniu 30 września 2022 r. Możliwe jest skorzystanie z wypoczynku również po tym terminie, jeżeli do końca września 2022 nastąpi płatność. Przesunięcie terminu z końca marca na koniec września 2022 r. uzasadniono znacznym osłabieniem ekonomicznym krajowej branży turystycznej. 

Ruszył punkt nadawania numerów PESEL uchodźcom

Do jakich krajów można jechać na wakacje?

Do jakich krajów można jechać na wakacje z bonem 500 na wakacje? Warto przypomnieć, iż bon 500 na wakacje który przysługuje na każde dziecko można zrealizować tylko na terytorium Polski. Za pomocą bonu dokonuje się płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Do kiedy bon 500 na wakacje?

Polski Bon Turystyczny to dokument elektroniczny potwierdzający uprawnienie do świadczenia w formie bonu lub dodatkowego świadczenia w formie bonu. Bon turystyczny 500 zł będzie można wykorzystać do końca września 2022 roku, to oznacza, iż będzie można z niego skorzystać jeszcze w wakacje 2022.

Wniosek o wypłatę bonu 500 zł na wakacje w ramach bonu turystycznego należy składać online, przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS, korzystając, tak jak w przypadku 500+ z profilu zaufanego, podpisu kwalifikowanego lub bankowości internetowej. Przypomnijmy, iż bon na wakacje przysługuje jedno świadczenie w formie bonu w wysokości 500 zł na jedno dziecko. Na dziecko niepełnosprawne przysługuje jedno świadczenie w formie bonu w wysokości 500 zł oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie bonu w wysokości 500 zł.

Bonem zapłacisz za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane w Polsce przez przedsiębiorców turystycznych oraz organizacje pożytku publicznego wpisane na listę prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną (POT). Aktualna lista podmiotów, w których można skorzystać z bonu jest na stronach: www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl, www.polska.travel.

Bonem możesz zapłacić  do 30 września 2022 r. Jeśli do tego dnia zapłacisz za usługę za pomocą bonu, możesz z niej skorzystać po tym terminie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE