Weekend

i

Autor: pixabay.com Weekend

Długi weekend czerwcowy 2022 - ile wziąć wolnego, by najlepiej wypocząć?

2022-06-12 19:15

W czerwcu mamy okazję do dłuższego odpoczynku. Wszystko dzięki świętu Bożego Ciała, dniu ustawowo wolnym od pracy. Sprawdźcie, ile wziąć urlopu, by zorganizować sobie naprawdę długi weekend w czerwcu.

Boże Ciało to jedno z najważniejszych dla katolików świąt i jednocześnie dzień wolny od pracy. To tzw. uroczystość "wędrująca", co oznacza, że każdego roku ma inną datę. Dla większości mieszkańców i mieszkanek Polski to również okazja do zorganizowania sobie długiego weekendu. Łagodna czerwcowa pogoda za każdym razem zachęca nas do bliższych i dalszych wycieczek, lub po prostu grillowania z rodziną i znajomymi. Aby jednak w pełni cieszyć się długim weekendem w czerwcu, warto wziąć wolne w pracy. Ile dni urlopu trzeba zamówić, by móc odpoczywać naprawdę długo? Dowiecie się tego w dalszej części naszego artykułu.

Wjechał na przejazd kolejowy mimo opuszczonych rogatek

Boże Ciało 2022 - ile wziąć wolnego?

Choć Boże Ciało co roku ma inną datę, niezmienny pozostaje dzień tygodnia. Święto zawsze obchodzimy w czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego. W tym roku wypada on 16. czerwca. Wystarczy wiec wziąć urlop w piątek, 17. czerwca, by mieć czterodniowy wolny weekend! To wystarczająco dużo czasu, by odpocząć od pracy i nacieszyć się wiosną.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE