Grzegorz Krychowiak podczas meczu Polska - Szwecja

i

Autor: CyfraSport Grzegorz Krychowiak podczas meczu Polska - Szwecja

Anglicy ocenili szanse Polski na Mundialu w Katarze. Nie jest dobrze

2022-05-27 11:03

"Daily Mail" na kilka miesięcy przed rozpoczęciem Mundialu w Katarze pokusił się o stworzenie pierwszego zestawienia reprezentacji. Pod uwagę wzięto wszystkich finalistów tegorocznych mistrzostw. Jak na tle innych ekip wypada Polska. Okazuje się, że Anglicy nie wierzą zbytnio w naszą kadrę.

Do Mundialu zostało nam jeszcze kila miesięcy. Pierwszy raz Mistrzostwa Świata w piłce nożnej odbędą się nie latem, a na przełomie jesieni i zimy. Mimo to Anglicy pokusili się o stworzenie zestawienia wszystkich finalistów mistrzostw. Ocenili kto ma największe szanse na zwycięstwo, a kto raczej będzie robił za tło tegorocznej imprezy. Wzięto pod uwagę drogę na Mundial każdej z reprezentacji, przedstawiono sylwetki selekcjonerów, a także największe gwiazdy poszczególnych ekip. Ostatecznie każdej z drużyn przypisano notę od 1 do 5 punktów. Ile zebrała Polska? Okazuje się, że niewiele.

Anglicy ocenili szanse Polski na Mundialu w Katarze

„Daily Mail” wziął pod uwagę drugie miejsce w naszej grupie w czasie kwalifikacji do Mistrzostw Świata w Katarze. W niej mierzyliśmy się właśnie z reprezentacją Anglii, która grupę wygrała. Oceniono, że Anglicy z łatwością nam „uciekli”. Opisano także Roberta Lewandowskiego, jako gwiazdę naszej drużyny.

- Jest najbardziej zabójczo skutecznym napastnikiem na świecie i z przerażającą konsekwencją nadal trafia do siatki. Z 45 golami w 37 meczach na poziomie klubowym, był to kolejny absurdalny sezon - napisano o Lewandowskim.

Mimo udanych baraży i drugiego miejsca w grupie Polska dostała… najniższą ocenę w skali, czyli 1 punkt.

Flavio Paixao o Polsce, nadchodzącym ślubie i przyszłej żonie

Szanse Polski w grupie MŚ 2022 w Katarze

Faworytem naszej grupy na Mundialu ma być reprezentacja Argentyny (3 punkty w skali). Według analizy Anglików to Meksyk zajmie drugie miejsce w grupie, ponieważ ta ekipa zdobyła 2 punkty. Arabia Saudyjska (1 punkt) i Polska zajmą pozostałe dwa miejsca, które nie uprawniają do gry w dalszej fazie turnieju.

Kto ma największe szanse na triumf?

W „Daily Mail” oceniono, że największe szanse na triumf w Mistrzostwach Świata 2022 w Katarze mają trzy ekipy, które dostały 5 punktów, to: Francja, Brazylia i oczywiście Anglia. Za to 4 punkty przyznano Portugalii, Hiszpanii, Niemcom i Belgom.