Dlaczego Anglicy zdejmowali medale?  W internecie zawrzało

i

Autor: Katy Twitter/screenshot

Dlaczego Anglicy zdejmowali medale? W internecie zawrzało [WIDEO]

2021-07-12 8:51

Dlaczego Anglicy zdejmowali medale? Zaraz po dekoracji angielscy piłkarze nie kryli swojego niezadowolenia z wyniku finału Euro 2020. Prezydent UEFA Aleksander Czeferin zawieszał srebrne medale piłkarzom, a ci bez precedensu ściągali je jakby wicemistrzostwo było dla nich powodem do wstydu. Zachowanie Anglików wzbudziło wiele emocji.

W finale Mistrzostw Europy, w którym mierzyli się Anglicy i Włosi było wiele emocji. Szybka bramka Shawa już na samym początku spotkania i dramatyczny pościg włoskich piłkarzy za wynikiem – tak mniej więcej wyglądało ostatnie spotkanie mistrzostw. Mecz przez 120 minut nie został rozstrzygnięty i ostatecznie zakończył się rzutami karnymi, w których lepsi okazali się Włosi. Emocji nie zabrakło również po spotkaniu. W internecie zawrzało po tym, jak Anglicy ściągali srebrne medale Euro 2020, które zawieszał im prezydent UEFA Aleksander Czeferin. Piłkarze mogli czuć wielkie rozczarowanie, że grając u siebie, z wielką przewagą kibiców na trybunach, nie zdołali sięgnąć po trofeum i uzyskać historyczny, pierwszy tytuł mistrzów starego kontynentu. Ich zachowanie nie spodobało się kibicom i ekspertom na całym świecie.

Spis treści

  1. Dlaczego Anglicy zdejmowali medale?
  2. Dlaczego Anglicy zdejmowali medale? W internecie zawrzało

Dlaczego Anglicy zdejmowali medale?

Anglicy czuli się zawiedzeni, bez wątpienia. Na swoim stadionie nie wywalczyli tytułu mając przewagą nad włoskimi piłkarzami między innymi w tym, że na trybunach zdecydowaną większość stanowili angielscy kibice. Dodatkowo w drodze do finału stracili tylko jedną bramkę w meczu z Duńczykami. Taki wynik mógł być podstawą do wielkich nadziei całej Anglii. Jednak ostateczny rezultat był inny. To włosi po rzutach karnych okazali się lepsi. Angielscy piłkarze w trakcie dekoracji byli bardzo zdenerwowani. Niemal od razu zdejmowali medale, które na szyjach zawieszał im prezydent UEFA Aleksander Czeferin. Ich postawa spotkała się z ogromną krytyką w internecie. Wszystko przez to, że nie potrafili docenić dobrego wyniku jaki osiągnęli.

Dlaczego Anglicy zdejmowali medale? W internecie zawrzało

W mediach społecznościowych, w tym na Twitterze nie zabrakło ostrych komentarzy na temat zachowania angielskich piłkarzy. Roman Kołtoń, rzucił nawet klątwę na Anglików:

- Obrzydliwe to ściąganie medali przez Anglików, rzucam klątwę - oby nigdy, przenigdy nic nie wygrali wielkiego z reprą! Niech czekają następne 55 lat na finał i niech znowu przegrają – pisał.

Dziennikarz sportowy Jakub Kręcidło zauważył, że wicemistrzostwo dla Anglii to bardzo dobry wynik, z którego piłkarze powinni być dumni. - Nie wiem, czy kiedyś zrozumiem sportowców zdejmujących srebrne medale. Rozumiem smutek po porażce, rozumiałbym, gdybyśmy rozmawiali o drużynie przegrywającej po kilkunastoletniej dominacji, ale przecież bycie wicemistrzem Europy to kolosalne osiągnięcie i powód do dumy - pisał dziennikarz. 

Borowce: Potrójne zabójstwo. Jacek zastrzelił brata i jego rodzinę