Maseczki

i

Autor: Pixabay 5 milionów maseczek trafi do mieszkańców Warmii i Mazur.

Darmowe maseczki dla Warmii i Mazur oraz Pomorza: Od kiedy? Gdzie się zgłosić?

2021-03-03 14:50

Będą darmowe maseczki dla dwóch regionów Polski z największą liczbą zachorowań. Póki co chodzi o Warmię i Mazury oraz o Pomorze. "Trzecia fala się rozpędza, dynamika nie słabnie" - powiedział podczas środowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. Gdzie zgłosić się po darmowe maseczki? Które regiony znalazły się na liście ostrzegawczej?

Będą darmowe maseczki dla mieszkańców regionów najbardziej dotkniętych koronawirusem. Póki co chodzi o dwa województwa.

Darmowe maseczki dla Warmii i Mazur oraz Pomorza

- W związku z pogarszającymi się wynikami dotyczącymi nowych zachorowań, hospitalizacji, w związku z wydanymi też ostatnio zaleceniami dotyczącymi konieczności noszenia masek - a nie stosowania przyłbic czy innych surogatów w postaci kominów, chust, i tak dalej - razem z panem premierem Mateuszem Morawieckim zdecydowaliśmy o udostępnieniu w trybie zarządzania kryzysowego obywatelom na razie najbardziej dotkniętych regionów maseczek - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski na środowej konferencji prasowej.

Ile maseczek dostanie Pomorze oraz Warmia i Mazury?

Do regionu pomorskiego zostanie przekazanych 10 mln maseczek, a do regionu warmińsko-mazurskiego 5 mln. Jak wyjaśnił Niedzielski, różnica w liczbie maseczek wynika z liczby osób zamieszkujących oba regiony.

Gdzie się zgłosić po darmową maseczkę?

- Maseczki będą dostarczone z Agencji Rezerw Strategicznych do wojewodów, którzy będą odpowiedzialni za dystrybucje wewnętrznie w województwach - zapowiedział Niedzielski. Minister zdrowia dodał także, że została podjęta decyzja o uruchomieniu szpitali tymczasowych w 9 województwach.

Szpitale tymczasowe w 9 województwach [LOKALIZACJE]

Szpitale tymczasowe zostaną uruchomione w województwach:

  • dolnośląskim,
  • lubuskim,
  • mazowieckim,
  • opolskim,
  • podkarpackim,
  • pomorskim,
  • śląskim,
  • warmińsko-mazurskim,
  • wielkopolskim.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Piosenki na Dzień Kobiet i nie tylko
Sonda
Matura próbna 2021: Polski. Czy zadania były trudne?