Czy można ćwiczyć na świeżym powietrzu?

i

Autor: canva.com Bieganie

Czy można ćwiczyć na świeżym powietrzu? Twardy lockdown w Polsce

2021-03-26 20:42

Dd 27 marca obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa w Polsce. Obostrzenia przewidują między innymi zakaz uprawiania sportu w przeznaczonych do tego ośrodkach. Zamknięte wciąż pozostają siłownie. Czy jednak można ćwiczyć na świeżym powietrzu? Odpowiadamy na pytanie w tym artykule.

Czy można ćwiczyć na świeżym powietrzu? Takie pytanie zadają sobie teraz Polki i Polacy. Nowe zasady bezpieczeństwa na marzec 2021 zakładają Twardy lockdown w Polsce od 27.03. Rząd zdecydował się na taki krok w związku z rosnącą liczbą nowych przypadków zakażeń koronawirusem w Polsce. W czwartek, 25 marca, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ponad 34 tys. pozytywnych wynikach testów na obecność koronawirusa Sars-CoV-2. Ta liczba stale rośnie. W sobotę wprowadzone zostają więc surowe obostrzenia, na mocy których między innymi zostają zamknięte salony fryzjerskie, urody i kosmetyczne, żłobki i przedszkola. Ustanowiono też nowy limit osób w kościele. Nie skorzystamy też z obiektów sportowych. Ćwiczyć będą tam mogli tylko posiadacze licencji sportowej (instrukcję jej wyrobienia podajemy tutaj). Czy to oznacza, że pozbawia się obywateli i obywatelki Polski możliwości ruchu i rekreacji? Co z bieganiem, jazdą na rowerze i ćwiczeniami na świeżym powietrzu?

Co należy zrobić, żeby szybko zakończyć pandemię? Doktor Grzesiowski odpowiada

Całkowity lockdown od soboty - gdzie i jak ćwiczyć?

Aby odpowiedzieć na pytanie, czy można ćwiczyć na świeżym powietrzu od soboty 27.03, należy sprawdzić wykaz nowych zasad bezpieczeństwa na stronie gov.pl. Znajdujemy tam szczegółowe informacje dotyczące tego, co zostaje zamknięte i co jest zakazane na czas całkowitego lockdownu.

Na stronie rządu nie znajdujemy żadnych informacji o zakazie przemieszczania się czy rekreacji na świeżym powietrzu. Oznacza to, że obowiązują dotychczasowe zasady umożliwiające korzystanie z parków narodowych, plaż i parków miejskich. Bieganie, jazda na rowerze i ćwiczenia na świeżym powietrzu nie zostały zakazane. Osoby tęskniące za treningami mogą korzystać z licznych miejskich siłowni pod gołym niebem. Warto też pamiętać, że w lasach i parkach nie mamy obowiązku korzystania z maseczki.

Sonda
Czy wykonujesz ćwiczenia w domu?