Czy będą nowe obostrzenia? Kolejne województwo zamknięte. Minister zdrowia ostrzega!

i

Autor: Pixaby Czy będą nowe obostrzenia? Kolejne województwo zamknięte. Minister zdrowia ostrzega!

Czy będą nowe obostrzenia? Kolejne województwo zamknięte. Minister zdrowia ostrzega!

2021-03-05 14:20

Czy w Polsce będą nowe obostrzenia? W piątek, 5 marca odbyła się konferencja ministra zdrowia. Adam Niedzielski ogłosił na niej ważne informacje. Kolejne województwo zostaje zamknięte. W innym obostrzenia zostają przedłużone. To jednak jeszcze nie wszystko. Czy będą nowe obostrzenia? Dowiecie się w naszym materiale.

Czy będą nowe obostrzenia? Kolejne województwo zostało zamknięte

W piątek, 5 marca odbyła się konferencja ministra zdrowia. Adam Niedzielski potwierdził, że III fala w Polsce się rozwija.

W przyszłym tygodniu możemy mieć do czynienia z sytuacją, że przekroczymy 18 tysięcy zachorowań dziennie - powidział minister zdrowia.

Najcięższa sytuacja jest szczególnie w dwóch województwach. Chodzi tutaj o warmińsko-mazurskie oraz pomorskie. W tym pierwszym nowe obostrzenia obowiązują już od zeszłego tygodnia. Ponieważ sytuacja się nie poprawia, zostaną przedłużone do 20 marca.

Raport z Anteny 05.03

Województwo pomorskie zostaje zamknięte

Coraz więcej zakażeń mamy też w woj. pomorskim. W związku z tym minister zdrowia zdecydował równie o jego zamknięciu. Oznacza to, że w województwie pomorskim zostaną wprowadzone nowe obostrzenia. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj:

Nowe obostrzenia na Pomorzu! Województwo zamknięte! Konferencja rządu

Czy będą nowe obostrzenia? Minister zdrowia ostrzega

To jednak jeszcze nie wszystko. W całej Polsce zostają przedłużone zasady bezpieczeństwa. Oznacza to m.in., że hotele są dostępne z zachowaniem reżimu sanitarnego (50 proc. dostępnych pokoi), ośrodki kultury działają także w reżimie - 50 proc. zajętych miejsc siedzących, obowiązkowe maseczki na seansach, zakaz konsumpcji, sport amatorski tylko na świeżym powietrzu, otwarte stoki, baseny. Aquaparki i siłownie pozostają zamknięte.

Minister zdrowia ostrzegł jednak, że w kolejce do zamknięcia są kolejne województwa. Jakie? Według mapy chodzi o:

  • mazowieckie
  • kujawsko-pomorskie
  • lubuskie
  • podkarpackie

Czy będą tam nowe obostrzenia? Wszystko zależy, jak szybko zacznie rosnąć liczba zachorowań. Minister zdrowia zaapelował o pamiętanie o zasadach: Dystans + Dezynfekcja + Maseczka + Aplikacja #StopCovid + Wietrzenie pomieszczeń.

Byłeś kiedyś nad polskim morzem? Ten quiz jest dla ciebie

Pytanie 1 z 10
W którym mieście znajduje się najsłynniejsze molo?