Czerwone i żółte strefy powrócą! Rząd ogłosi w środę regionalizację obostrzeń. Jakie restrykcje zostaną wprowadzone?

2021-02-24 9:23
Czerwone i żółte strefy powrócą! Rząd ogłosi w środę regionalizację obostrzeń. Co to oznacza?
Autor: Adam Guz/KPRM Adam Niedzielski, minister zdrowia

Rząd chcę wrócić do znanego już wszystkim pomysłu wprowadzenia w Polsce żółtych i czerwonych stref. W środę, 24 lutego odbędzie się konferencja ministra zdrowia, na której Adam Niedzielski ma przedstawić nowe podejście do wprowadzanych obostrzeń. Bardziej surowe restrykcje będą obowiązywały tam, gdzie wskaźnik zakażeń na 10 tysięcy mieszkańców jest najwyższy. W powiatach z niskim wskaźnikiem zakażeń obostrzenia będą łagodniejsze.

Spis treści

  1. Żółte i czerwone strefy w Polsce. Jakie obostrzenia w żółtych i czerwonych strefach?
  2. Koronawirus w Polsce. Ile dzisiaj zakażeń?
  3. Adam Niedzielski ogłosi nowe obostrzenia w środę, 24 lutego

Konferencja ministra zdrowia 24.02.2021. Adam Niedzielski ma ogłosić nowe podejście do obostrzeń w Polsce. Według naszych informacji chodzi o regionalizację obostrzeń. A to oznacza powrót znanych nam już żółtych i czerwonych stref. W powiatach, w których liczba zakażeń na 10 tysięcy mieszkańców przekroczy określoną wartość, wprowadzane restrykcje będą bardziej surowe niż na pozostałych obszarach kraju.

Żółte i czerwone strefy w Polsce. Jakie obostrzenia w żółtych i czerwonych strefach?

Jakie konkretne obostrzenia zostaną wprowadzone w poszczególnych strefach? Tego jeszcze do końca nie wiadomo. Jak podaje polsatnews.pl, w grę wchodzi chociażby zamknięcie hoteli. Miejsca noclegowe w miejscach, gdzie zakażeń jest najwięcej mają zostać ponownie zamknięte.

Obecnie najgorsza sytuacja epidemiczna panuje w województwie warmińsko-mazurskim, gdzie ostatniej doby potwierdzono 725 przypadków zakażeń. To właśnie w okolicach Olsztyna mamy obecnie najwyższy wskaźnik zakażeń na 10 tys. mieszkańców. Tam miałaby powstać jedna z czerwonych stref.

Koronawirus w Polsce. Ile dzisiaj zakażeń?

Wiadomo już, że w Polsce mamy do czynienia z trzecią falą pandemii. Adam Niedzielski, minister zdrowia w środę, 24 lutego rano przekazał, że liczba zakażeń zaczęła niebezpiecznie rosnąć.

- Sytuacja nie wygląda dobrze w tej chwili - przekroczyliśmy barierę 10 tys. zachorowań dziennie - według porannych danych mamy 12 146 nowych potwierdzonych zakażeń koronawirusem - powiedział w środę Minister Zdrowia Adam Niedzielski.

Sonda
Czy Twoim zdaniem obostrzenia wprowadzone na czas pandemii koronawirusa w Polsce powinny zostać już zniesione?

Adam Niedzielski ogłosi nowe obostrzenia w środę, 24 lutego

Oprócz regionalizacji obostrzeń jednym z tematów na konferencji ministra zdrowia ma być zakaz używania przyłbic, kominów oraz szalików. Według nowych przepisów respektowane będą tylko maseczki. Ministerstwo zaleca też, żeby zamienić zwykłe materiałowe maski na maseczki typu FFP2, które mają dawać większą ochronę przed wirusem.

ZOBACZ TAKŻE: Konferencja premiera 24.02.2021 - będą nowe obostrzenia? Co ogłoszą Minister Zdrowia i Mateusz Morawiecki?

Raport z Anteny 23.02
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze