Ronaldo zamienił colę na wodę. Koncern stracił na tym 4 miliardy złotych

2021-06-16 13:37
Cristiano Ronaldo i Coca Cola
Autor: Twitter/ Goal

Gwiazda piłkarskich boisk Portugalczyk Cristiano Ronaldo swoim zachowaniem wpływa na notowania akcji na giełdach. We wtorek w Budapeszcie podczas konferencji przed meczem mistrzostw Europy z Węgrami doprowadził do spadku notowań jednego ze światowych koncernów spożywczych.

Cristiano Ronaldo i Coca-Cola nie grają już w jednej drużynie, ale nie zawsze tak było! Przed meczem EURO 2020 Portugalia - Węgry Cristiano Ronaldo wymownie odstawił zostawione przed nim dwie butelki Coca-Coli i pokazał, że wybiera wodę. Wideo z konferencji stało się hitem sieci, a CR7 wychwalany jest przez dziennikarzy za dawanie młodym fanom dobrego przykładu. Ale kiedyś Cristiano Ronaldo nie miał nic przeciwko reklamowaniu słodzonych napojów!

W jej trakcie Portugalczyk ostentacyjnie odstawił butelki z napojem zawierającym duże ilości cukru i wskazał na inne z wodą. Do tego dodał, że dla człowieka zdrowsze jest picie wody zamiast napojów słodzonych.

Zaskoczenie zachowaniem Ronaldo było tym większe, że koncern produkujący napój zakwestionowany przez zawodnika, jest jednym ze sponsorów mistrzostw Europy. Jak się szybko okazało, zachowanie Portugalczyka miało negatywny wpływ na notowania akcji giełdowych amerykańskiego koncernu.

Hiszpański dziennik "Marca" ustalił, że rano na otwarciu rynku akcje koncernu wyceniano na 56,1 dolarów za sztukę. Po konferencji spadły do poziomu 55,2 USD. Zanotowany spadek o 1,6 procent doprowadził do utraty ich wartości rynkowej o około 4 miliardy dolarów.

Lewandowski i Ronaldo PORÓWNANIE zarobków. Jakie mają DNIÓWKI? | Futbologia
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze