COVID-19: szczepionki dla dzieci powyżej 5 roku życia już w grudniu! ZNAMY DATĘ!

i

Autor: Canva.com

COVID-19: szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat także w Polsce. Kiedy? ZNAMY DATĘ!

2021-11-25 14:44

Europejska Agencja Leków rekomenduje szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat przeciwko COVID-19. Preparat będzie także podawany najmłodszym w Polsce. Już niebawem będziemy mogli zaczepić przeciwko COVID-19 nawet pięciolatków! Kiedy? Padły już pierwsze terminy.

Szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat przeciwko COVID-19. Kiedy?

Europejska Agencja Leków rekomenduje szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat przeciwko COVID-19. Taka decyzję ogłosił w czwartek, 25 listopada dr Grzegorz Cessak prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Wyniki badań pokazują wysoką skuteczność szczepionki. Co ważne, jest to szczepionka specjalnie dedykowana dla dzieci, a zatem nie ta sama, którą podawano dotychczas osobom dorosłym. To świetna wiadomość dla wielu rodziców, którzy obawiali się, że ich dzieci mogą zakazić się koronawirusem.

EMA pozytywnie rekomenduje szczepionkę p/#COVIDー19 dla dzieci w wieku 5-11 l. Po wnikliwej analizie danych dot. skuteczności i bezpieczeństwa zyskujemy skuteczną ochronę dla najmłodszych, ograniczające hospitalizację i ciężki przebieg choroby - napisał na Twitterze dr Grzegorz Cessak prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Ukradł ciągnik rolniczy. Szuka go policja z Chełmży

Szczepienia dzieci 5-11 lat w Polsce - od kiedy?

Szczepionka przeciwko COVID-19 dla dzieci w wieku 5-11 lat pojawi się w naszym kraju już w grudniu. Szczepionka trafić do Polski, jak i do innych krajów członkowskich, powinna już do połowy grudnia. Oznacza to, że jeszcze przed świętami wszyscy chętni będą mogli zgłosić się z dzieckiem na szczepienie przeciwko COVID-19. Obecnie szczepionkę przeciw COVID-19 mogą przyjąć nastolatkowie po ukończeniu 12. roku życia. 

Szczepienia dzieci 5-11 lat w Polsce - czy będą w szkołach?

Rodzice, którzy zdecydują się zaszczepić dziecko będą musieli do punktu udać się indywidualnie. Masowe szczepienia w szkołach i przedszkolach nie są przez rząd planowane.

Czy znasz telefoniczne numery kierunkowe?

Pytanie 1 z 10
Żeby dodzwonić się do Warszawy, musisz wybrać numer zaczynający się na: