Czym jest śpiulkolot?

i

Autor: internet/memy Czym jest śpiulkolot?

Co to jest śpiulkolot? Młodzieżowe Słowo Roku 2021

2021-12-08 9:50

W plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021 wygrał "Śpiulkolot". W plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021 organizowanym przez PWN oddano łącznie 34 885 głosów – zwycięskie słowo otrzymało 6243 głosy. Co ono znaczy i jakie ma zastosowanie w młodzieżowym slangu dowiecie się z artykułu poniżej.

Co to jest śpiulkolot?

Ogłoszono wyniki plebiscytu przeprowadzonego PWN na Młodzieżowe Słowo Roku 2021. Na podium znalazły się trzy słowa: śpiulkolot, naura i twoja stara. "Śpiulkolot", bo właśnie to słowo zajęło pierwsze miejsce w głosowaniu, prawdopodobnie zyska teraz jeszcze bardziej na popularności.

Czym właściwie jest śpiulkolot? Definicję słowa "śpiulkolot" przybliżyła prof. Anna Wileczek z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, która była w jury plebiscytu.

Spiulkolot to żartobliwy wyraz oznaczający sen, czynność spania, samo udawanie się na spoczynek, lub nawet łóżko i inne przyjemne miejsca do spędzania czasu w objęciach Morfeusza.

Pochodzenie językowe słowa "śpiulkolot" wywodzi się od słowa śpiulkać, czyli potocznie znanego synonimu słowa spać.Slowo ta ma swoje dwa znaczenia - jedno oznacza spanie jako czynność, drugie przygotowanie się do snu. Słowo to rozpowszechniło się wśród młodzieży wraz z popularnymi memami, przedstawiającymi słodkie zwierzęta, zachęcające do snu lub drzemki. Jury podkreśliło, że o wyborze tego, konkretnego słowa ich zdaniem miał zdecydować jego sympatyczny wydźwięk i miłe skojarzenia jakie budzi. Niewątpliwie rozpowszechnienie tego słowa poprzez memy zyskało sobie tak dużą popularność wśród młodzieży.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

W Mikołajki przed ratuszem rozbłysła miejska choinka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE