Co najmniej 200 tys. osób straci pracę. Szokujące analizy ws. otwarcia restauracji

2021-02-18 21:51
Co najmniej 200 tys. osób straci prace. Szokujące analizy ws. otwarcia restauracji
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Co najmniej 200 tys. osób straci prace. Szokujące analizy ws. otwarcia restauracji

Co najmniej 200 tys. ludzi straci pracę - wynika z analiz Izby Gospodarczej Gastronomii Polskiej. Ze wstępnych szacunków izby wynika, że po zdjęciu ograniczeń wiosną może nie otworzyć się 15 tys. restauracji i barów, które zatrudniają setki tysięcy ludzi. Ile pieniędzy straciła polska gastronomia przez pandemię?

Złodzieje polują na te marki samochodów | ESKA XD #016

Co najmniej 200 tys. ludzi straci pracę

- Wszystko dlatego, że blisko 20 tys. lokali nie dostało pomocy od rządu - mówi Sławomir Grzyb z Izby Gospodarczej Gastronomii Polskiej. - Najważniejszą rzeczą jest pomoc tym, którzy zostali pominięci i wykluczeni z tych dwóch ustaw pomocowych - czyli tarcza 6.0 i PFR 2, bo rząd wie dokładnie - może z dokładnością co do jednego lokalu gastronomicznego stwierdzić przy pomocy sanepidu, kto pomocy nie dostał - dodaje.

Skomplikowane procedury

Problemem jest nie tylko brak pomocy ze strony rządu, ale też skomplikowane procedury przy składaniu wniosków o pomoc.

- Na pewno, jestem przekonana, że duży procent upadnie. Bo po pierwsze - pomoc jest niewystarczająca. Po drugie - wypełnienie  wniosku do Urzędu Pracy o 5 tysięcy dla mikroprzedsiębiorcy, kogoś, kto nie jest mocny w internecie, nie umie się dobrze poruszać w mediach elektronicznych - naprawdę to jest bardzo trudne - mówi Pani Jola, restauratorka z Warszawy.

Izba wyliczyła, że z powodu pandemii polska gastronomia straciła w ubiegłym roku ok. 30 miliardów złotych.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Dojarz węży, sekser i gumolog! NAJDZIWNIEJSZE zawody świata! Wiesz, co ONI ROBIĄ?!

Pytanie 1 z 10
Kim jest "Upychacz Pasażerów"?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze