Co mówi o tobie twój kolor oczu?

i

Autor: pixabay.com Co mówi o tobie twój kolor oczu?

Co mówi o tobie twój kolor oczu? Sprawdź, jaką jesteś osobą

2021-05-19 10:58

Mówi się, że oczy to zwierciadło duszy. Co więcej, czasem jedno spojrzenie może zdradzić w jakim jesteśmy aktualnie nastroju. A jak jest z kolorem? Co mówi o człowieku i jego charakterze kolor oczu? Sprawdźcie poniżej.

Określony kolor oczu jest wyrazem przystosowania organizmu do warunków środowiska. Generalna zasada jest taka, że im większe nasłonecznienie, tym tęczówka jest ciemniejsza. Najczęściej występujący kolor oczu na świecie to brązowy – wg szacunków ma go 90 proc. wszystkich ludzi. Zaraz za nim uplasował się kolor zielony (7 proc. światowej populacji), na kolejnym miejscu jest szary, najmniej jest osób mających oczy niebieskie (zamieszkują oni głównie Europę, Kanadę, USA i Australię).

Barwa tęczówki uzależniona jest od ilości melaniny – barwnika, który determinuje również kolor naszych włosów i skóry. Im więcej melaniny, tym kolor oczu, włosów i skóry jest ciemniejszy. Najmniej tego barwnika mają osoby o błękitnych, jasnoszarych i jasnozielonych oczach. Kolor tęczówki jest cechą dziedziczną.

Jakie są osoby o zielonych oczach?

Osoby o zielonym kolorze oczy uchodzą zwykle za bardzo tajemnicze, ale jednocześnie też pełne pozytywnej energii, dzięki czemu mocno przyciągają do siebie innych ludzi. Uwielbiają stawiać czoła wyzwaniom. Są też bardzo towarzyskie i chętnie zawierają nowe znajomości. Podróże to ich żywioł. Posiadacze zielonych oczu bardzo cenią sobie niezależność. Są też niezwykle kreatywne i zaradne, co sprawia, że szybko rozwiązują problemy. To prawdziwi profesjonaliści, tak w pracy, jak i w relacjach międzyludzkich. Mają silne poczucie sprawiedliwości. Bywają chorobliwie uparci.

Jakie są osoby o jasnobrązowych oczach?

Osoby, które mają jasnobrązowe lub brązowo-zielone oczy są nieco wycofane, introwertyczne i nieśmiałe. Cechuje je skromność i trudność w przyjmowaniu pochwał. Można na nich polegać. Polegają tylko na sobie, przez co mają trudności w zaufaniu innym. Ale kiedy już wejdą w relację z konkretną osobą, zachowują wobec niej lojalność do samego końca. To osoby bardzo ciężko pracujące i praktyczne.

Jakie są osoby o ciemnobrązowych oczach?

Jeśli twoje oczy są bardzo ciemne, oznacza to, że masz bardzo skomplikowaną i złożoną osobowość. Masz w sobie dużo energii, jesteś spontaniczny i pełen pasji. Bywasz również gwałtowny, narwany i nieprzejednany, gdy ktoś zajdzie ci za skórę. Osoby o ciemnych oczach to urodzeni liderzy. Ciemnookie osoby są dość żywiołowe, a ich mózg pracuje sprawniej i szybciej. Są też lekko tajemnicze. Co ciekawe, dowiedziono, że osoby o ciemnych oczach potrzebują mniej snu niż pozostali, ale dużo trudniej jest im wstać rano. 

Jakie są osoby o szarych oczach?

Tęczówki w odcieniach szarości (szaroniebieskie, szarozielone i szarobrązowe) wskazują na osoby godne zaufania, szczere i otwarte. To ludzie, którzy ze względu na swoją dobroć łatwo dają się jednak wykorzystywać. Naukowcy przypisują osobom o szarych oczach wyjątkową lojalność. Ten kolor oczu jest odmianą niebieskich, szaroocy uchodzą za osoby odporne na ból. Potrafią się też odpowiednio zachować w każdej sytuacji.

Jakie są osoby o niebieskich oczach?

Taką barwą tęczówki obdarzone są osoby wrażliwe, uczuciowe i romantyczne. Cechuje je również bogata wyobraźnia i silnie wyostrzona intuicja. Niebieskoocy ludzie mogą mieć problem z zapuszczaniem korzeni, bo ciągle je gdzieś nosi. Jest coś świeżego i żywiołowego w kolorze niebieskim - ludzie często go pożądają i ulegają mu. Dominującą cechą osób o tym kolorze oczu jest chęć uszczęśliwiania innych ludzi. To bardzo rzadka cecha, która sprawia, że właśnie te osoby są dla nas atrakcyjne. Oprócz tego posiadacze niebieskich oczu lubią obserwować, są ekstrawertykami i zawsze charakteryzują się beztroską. 

Raport z anteny 18.05, godz.10
Sonda
Czy w cyrku powinny występować zwierzęta?