Chcesz zostać vlogerem albo coachem? Te klasy zostały stworzone dla ciebie

2021-03-26 11:49
Nietypowe profile w szkołach ponadpodstawowych
Autor: Pixabay Nietypowe profile w szkołach ponadpodstawowych

Uczniowie ósmych klas stoją przed dylematem – jaki profil klasy wybrać w liceum albo technikum. Oprócz standardowych mat-fizów czy bio-chemów, powstaje coraz więcej profili, które, chociaż wydają się nietypowe, mogą cieszyć się zainteresowaniem młodych ludzi. Zobaczcie, jakie nietypowe profile udało nam się znaleźć w całej Polsce.

Spis treści

  1. Chcesz zostać coachem? To klasa dla Ciebie
  2. Uwielbiasz gry? Szukaj profilu e-sportowego
  3. Dla spragnionych internetowej sławy – klasa o profilu vlogerskim
  4. Klasa o profilu estradowym dla przyszłych gwiazd

Chcesz zostać coachem? To klasa dla Ciebie

Zespół Szkół Ekomiczno-Technicznych w Rakowiskach Wielkich od 2019 roku ma w swojej ofercie klasę o profilu psychologiczno-coachingowym. Jak czytamy na stronie szkoły: "Absolwenci kierunku Psychologicznego-Coachingowego zapoznają się z metodami technikami, które pozwolą im na podniesienie poczucia własnej wartości, lepsze poznanie samego siebie, efektywne wykorzystanie zasobów wiedzy i umiejętności już posiadanych, odpowiednie zmotywowanie czy rozwój kompetencji managerskich i kierowniczych. Uczniowie, którzy wybiorą tę specjalność mogą liczyć nie tylko na sporą dawkę wiedzy teoretycznej, ale także będą brać udział w ciekawych zajęciach warsztatowych".

Przedmioty rozszerzone w ramach tego profilu to język angielski, język polski, biologia i chemia.

Uwielbiasz gry? Szukaj profilu e-sportowego

Klasy o profilu e-sportowym to prawdziwa gratka dla miłośników gier komputerowych. Zwykle jest to profil "technik informatyk" z innowacją e-sportową. Uczniowie biorą udział w rozgrywkach w takich grach jak CS:GO, LoL, Overwatch, Dota 2, Stracraft II, WoT i inne. Zajęcia skupiają się również na wspólnej nauce i zgłębianiu taktyk, buildów i odpowiednich zachowań w danej grze, wspólnych treningach z profesjonalnymi graczami i wyjazdach na wydarzenia e-sportowe.

Klasy o takim profilu znajdziemy m.in. W Zespole Szkół w Bielsku Białej im. Gen. Stanisława Sobkowskiego, Zespole Szkół w Bytomiu czy Katowicach.

Dla spragnionych internetowej sławy – klasa o profilu vlogerskim

Dyrekcja I Prywatnego Liceum Ogólnokształcące w Słupsku z pewnością zapoznała się z ostatnim raportem, z którego wynika, że prawie połowa dziewcząt w wieku 10-15 lat uznała, że prowadzenie kanału w mediach społecznościowych jest atrakcyjnym zajęciem zawodowym i chciałyby to robić w przyszłości. W odpowiedzi na to zapotrzebowanie od roku szkolnego 2021/2022 w Słupsku będzie można kształcić się w klasie vlogerskiej.

Jak czytamy na stronie I PLO w Słupsku: "W przyszłości możesz zostać youtuberem, vlogerem, influencerem, dziennikarzem, fotografem lub dobrym marketingowcem dzięki któremu absurdy rzeczywistości, niesprawiedliwość, ale też to co dobre i cenne zostanie przedstawione światu. Twój wizerunek w mediach społecznościowych będziemy budowali stopniowo, dzięki takim szansom jak wywiady ze znanymi osobami, uzyskasz wartościowy content dla swoich obserwatorów".

Klasa o profilu estradowym dla przyszłych gwiazd

W roku szkolnym 2020/2021 w Zespole Szkół w Michałowie na Podlasiu wystartowała klasa o profilu estradowym, popularnie nazywana klasą disco-polo. W ramach podstawy programowej przyszłe gwiazdy estrady mają zajęcia z muzyki, historii muzyki, zajęcia wokalne, instrumentalne i taneczne. Klasa oferuje również liczne zajęcia pozalekcyjne, podczas których odbywają się warsztaty i zajęcia praktyczne prowadzone przez muzyków, m.in. Marcina Millera z zespołu „Boys”.

Wybór odpowiedniego profilu klasy w liceum czy technikum nie jest łatwą sprawą. Często mając te 15-16 lat nie do końca wiemy, co chcemy robić w przyszłości i w którym kierunku się rozwijać. Na szczęście oferta edukacyjna szkół ponadpodstawowych jest coraz ciekawsza i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Raport z Anteny 25.03
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze