Test na Civid-19 bez kontaktu z lekarzem. Jak wypełnić formularz online?

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Test na Civid-19 bez kontaktu z lekarzem. Jak wypełnić formularz online?

Test na Covid-19: Mniej objawów, by dostać skierowanie. Jak wypełnić formularz online?

2021-03-16 18:59

Test na Covid-19 bez kontaktu z lekarzem. Od niedawna można otrzymać skierowanie po wypełnieniu formularza online. Po pojawieniu się trudności, wprowadzono zmiany. Teraz, by otrzymać skierowanie, wystarczy mniej objawów niż do tej pory. Jak wypełnić wniosek online na gov.pl/dom?

Mniej objawów koniecznych, by otrzymać skierowanie. Podstawą może być m.in. dłuższy kontakt z osobą zakażoną. Ministerstwo Zdrowia wprowadza zmiany w formularzu online, który pozwala na uzyskanie skierowania na test na obecność koronawirusa. Ze strony korzysta nawet kilkaset osób na godzinę​.

- Obsługujemy te zgłoszenia. Wszyscy pacjenci są obdzwaniani i kierowani na wymaz. Jeszcze raz polecam wszystkim, którzy mają objawy, mają problem ze skontaktowaniem się z lekarzem, by jak najszybciej wypełnili formularz i zostaną skierowani na testy - tłumaczy rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Do uruchomienia strony negatywnie odnoszą się medycy. Wątpliwości dr Michała Sutkowskiego z Kolegium Lekarzy Rodzinnych dotyczą między innymi kompetencji konsultantów wystawiających skierowania, a także rezygnacji z kontaktu lekarz rodzinny- pacjent. - Formularzem statystyczno-matematycznym i punktacją nie do końca jesteśmy w stanie zapewnić właściwą ocenę pacjenta. Nie wiem czy to będzie takie proste dla wielu. Dla młodych osób być może tak, ale dla starszych będzie to rzecz kompletnie niedostępna - tłumaczy Sutkowski.

Test na Covid-19: Jak zdobyć skierowanie przez formularz?

  • Wypełnij formularz >>TUTAJ<<. W formularzu znajdują się pytania m.in. o bezpośredni kontakt z osobą zakażoną, występujące objawy (kaszel, gorączka, duszności, zmęczenie). Po wypełnieniu formularza system oceni, czy ryzyko zakażenia było wysokie. Jeśli tak, system poprosi o dane kontaktowe.
  • Porozmawiaj z konsultantem, który się z Tobą skontaktuje.
  • Konsultant zapisze Cię na test w kierunku Covid-19
  • Otrzymasz zlecenie na test z systemu eKolejka, a wynik testu będziesz mógł sprawdzić w Internetowym Koncie Pacjenta.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Pokazujemy tylko LOGO znanej firmy! Rozpoznasz ją? Nie wszyscy dadzą radę

Pytanie 1 z 10
Logo należy do firmy...
QUIZ. Pokazujemy tylko kawałek LOGA znanej firmy! Rozpoznasz ją? Nie wszyscy dadzą radę
Raport z Anteny 16.03