Bon Turystyczny ponownie PRZEDŁUŻONY. Do kiedy jest ważny?

i

Autor: Pixaby Bon Turystyczny ponownie PRZEDŁUŻONY. Do kiedy jest ważny?

Bon turystyczny: ważne zmiany w terminie ważności! Do kiedy trzeba wykorzystać?

2021-11-04 8:55

Bon turystyczny ma swój termin ważności i każdego roku trzeba go wykorzystać zanim on upłynie. Inaczej dodatkowe pieniądze, które mogliśmy przeznaczyć na wakacje, po prostu przepadną. Rada Ministrów zdecydowała, że wydłużony zostanie termin na dokonywanie płatności za pomocą Polskiego Bonu Turystycznego. Do kiedy?

Polski Bon Turystyczny został wydłużony! Oznacza to, że będziemy mieli więcej czasu na wykorzystanie dodatkowych pieniędzy od rządu. Bon turystyczny to narzędzie, które ma na celu wsparcie finansowe polskich rodzin, a pośrednio pomoże też branży turystycznej, osłabionej przez skutki pandemii COVID-19. Wynosi jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18 r. życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności. Za pomocą bonu można dokonać płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terenie kraju. Rada Ministrów zdecydowała, że termin ważności bonu wydanego w tym roku zostanie wydłużony. Obecny termin ważności kończył się 31 marca. Do kiedy w takim razie możemy wykorzystać bon?

Spis treści

  1. Bon turystyczny: na co można przeznaczyć?
  2. Bon turystyczny: ważne zmiany w terminie ważności!

CZYTAJ TAKŻE: NIE ODZYSKAMY PIENIĘDZY z zamrożonych faktur po nowym roku - to zdanie ekspertów

Bon turystyczny: na co można przeznaczyć?

Bon można wykorzystać do opłacenia m.in.: pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, czy na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozie sportowym lub rekreacyjnym. Jak informował w październiku resort rozwoju i technologii, z wykorzystaniem Polskiego Bonu Turystycznego dokonano płatności na blisko 1,9 mld zł, z bonu skorzystało 7 mln dzieci, a dodatkowe świadczenie aktywowano dla ponad 171 tys. dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Bon turystyczny: ważne zmiany w terminie ważności!

Termin w jakim trzeba wykorzystać tegoroczny bon turystyczny upływał 31 marca 2022 roku. Rada Ministrów postanowiła wydłużyć termin ważności o pół roku, aż do końca września 2022 roku.

Dwa psy straciły łapkę w wypadku. Protetycy z Rzeszowa podarowali im protezy