Pixabay.com

i

Autor: Pixabay.com

Bon turystyczny. Do kiedy ma obowiązywać? Ministerstwo planuje WAŻNE ZMIANY!

2021-02-03 15:55

Bon turystyczny będzie działał dłużej? Chce tego Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii. Wygląda na to, że w tym roku wprowadzone zostaną ważne zmiany.

Bon turystyczny - do kiedy?

O pracach nad przedłużeniem okresu działania bonu turystycznego, poinformował Andrzej Gut-Mostowy - sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii. Jak podkreślił, przy ministrze powołana została Rada Ekspertów ds. Turystyki, która ma wysunąć postulaty o wydłużenie jego działania oraz rozszerzeniem listy miejsc, w których będzie można nim płacić.

W informacji, którą MRPiT przekazało PAP podano, że bon turystyczny mógłby być realizowany w miejscach będących "atrakcjami turystycznymi".

Przypomnijmy, że obecnie, bon turystyczny ważny jest do końca marca 2022 r.

Bon turystyczny - dla kogo?

Polski Bon Turystyczny to opracowana przez rząd forma wsparcia dla rodzin a także dla przedsiębiorstw działających w branży turystycznej. Za jego pomocą płacić obecnie można za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne na terenie kraju.

Bon turystyczny jest przyznawany na dziecko, na które przysługuje świadczenie rodzinne lub dodatek 500+.

Na jedno dziecko przysługuje bon w wysokości 500 zł. Dodatkowe 500 zł otrzymać można, w przypadku gdy dziecko jest niepełnosprawne.

Jak odebrać bon turystyczny?

Odebranie bonu turystycznego jest łatwe. Wystarczy w tym celu zalogować się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Bon trzeba też aktywować. Ważne jest, by pamiętać, że za pomocą bonu można płacić wielokrotnie, dopóki nie zostanie wyczerpana cała jego wartość.

Aby zapłacić bonem za usługę, należy podać kod obsługi płatności, a następnie jednorazowy kod potwierdzający płatność, przesłany SMS-em.

Łodzianie zbudowali serce z monet. Wszystko dla WOŚP