Nintendo GameBoy

i

Autor: YorkShire Police / BBC Nintendo GameBoy - kradli samochody konsola do gier

Błyskawicznie kradli samochody GAMEBOYEM. Zobacz jak! [WIDEO]

2021-10-08 9:33

Brytyjska policja zatrzymała trzech złodziei samochodów, którzy kradzieży dokonywali w dosyć nietypowy sposób. W chwili zatrzymania funkcjonariusze odkryli przy mężczyznach... przenośną konsolę do gier Nintendo GameBoy, którą urodzeni w latach 90 doskonale kojarzą. Wystarczy kilka kliknięć, samochód jest otwarty i gotowy do jazdy.

Sekret polega na tym, że nie był to zwykły Gameboy, a jedynie jego obudowa. W środku ukryto bowiem zaawansowane urządzenie służące do kradzieży samochodów z systemem bezkluczykowym. Takie urządzenie podszywa się pod prawdziwy klucz, oszukując systemy zabezpieczeń auta. Kradzież przy wykorzystaniu tego narzędzia jest bardzo prosta i szybka. Dla osoby postronnej wygląda to tak, jakby złodziej był właścicielem. Podchodzi, otwiera drzwi, odpala silnik i odjeżdża.

Tego typu specjalistyczne (i bardzo nielegalne) urządzenie kosztuje dużo więcej niż klasyczny GameBoy - ich ceny sięgają nawet 20 tysięcy funtów. Mężczyźni zostali aresztowani w związku z kradzieżą samochodu w miejscowości Scholes (West Yorkshire). Padło wówczas na samochód typu SUV - konkretnie Mitshubishi Outlander, bo pod samochody właśnie tej japońskiej marki zostało skalibrowane wspomniane urządzenie. Złodzieje usłyszeli wyroki i trafiki za kratki. Największy wyrok to 30 miesięcy więzienia, a pozostali dwaj mężczyźni otrzymali wyrok w zawieszeniu.

Jak zabezpieczyć się przed kradzieżą "na walizkę"

Ten typ kradzieży jest znany pod nazwą "kradzież na walizkę". Nazwa pochodzi stąd, że tego typu urządzenia funkcjonują od wielu lat, ale początkowo były dużo większe i mieściły się właśnie w walizce. Aby zabezpieczyć się przed kradzieżą przy użyciu nowych technologii, trzeba zadbać i bezpieczeństwo naszego kluczyka i uniemożliwić przestępcom wykonanie jego kopii. Warto trzymać go z dala od drzwi wejściowych i najlepiej osłonięte metalowym pojemnikiem, blokującym fale radiowe.

Sonda
Dziś Światowy Dzień Zwierząt! Jakim zwierzęciem dziś jesteś?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE