Policja podsumowała pierwszy dzień ogólnopolskiego lockdownu

i

Autor: KGP Policja podsumowała pierwszy dzień ogólnopolskiego lockdownu

Blisko 2,5 tys. mandatów w pierwszy dzień lockdownu. Policja podsumowała kontrole

2021-03-21 18:01

Od soboty 20 marca w całej Polsce obowiązują nowe obostrzenia, ale nie wszyscy o nich pamiętali. Policja nałożyła blisko 2,5 tysiące mandatów i wystawiła wnioski do sądu ws. nieprzestrzegania nakazu noszenia maseczek. Jak wyglądał w Polsce pierwszy dzień lockdownu?

W sobotę 20.03. w związku z wprowadzeniem w Polsce lockdownu odbyło się więcej policyjnych kontroli. Funkcjonariusze sprawdzali, czy przestrzegane są nowe zasady.  - Tylko wczoraj, pierwszego dnia wprowadzeniu nowych ograniczeń, policjanci nałożyli ponad 2,4 tys. mandatów oraz sporządzili prawie 670 wniosków do sądu o ukaranie w związku z nieprzestrzeganiem nakazu zakrywania ust i nosa maseczką - mówi rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka.

Czytaj także: W weekend kontrole policji w komunikacji, sklepach, na ulicach. Sprawdzą czy przestrzegane są obostrzenia

Policjanci skontrolowali:

  • prawie 2,7 tys. pojazdów transportu publicznego,
  • ponad 7 tys. obiektów handlowych,
  • ponad 60 miejsc, gdzie organizowane są wesela,
  • 65 miejsc, gdzie organizowane są dyskoteki.

- Cały czas kontrolujemy również osoby skierowane na kwarantannę. Tylko ostatniej doby przeprowadziliśmy ponad 351 tys. takich kontroli – poinformował. - Inspektor sanitarny za nieprzestrzeganie wprowadzonych nakazów, ograniczeń i zakazów może nałożyć karę pieniężną do 30 tys. zł, a funkcjonariusze mogą nałożyć mandat karny zgodnie z art. 116 Kodeksu wykroczeń – przypomniał Ciarka.

Lockdown w Polsce: Jakie zasady obowiązują od soboty 20.03.2021?

Od soboty 20 marca w całej Polsce obowiązują dodatkowe obostrzenia. Zamknięte są m.in. galerie handlowe, hotele, restauracje, kina, muzea, hotele czy stoki narciarskie. Wcześniej obostrzenia obowiązywały wyłącznie w województwach, gdzie odnotowano szczególnie wysoką liczbę nowych zachorowań na koronawirusa. Obostrzenia obowiązują do 9 kwietnia. Jeśli sytuacja nie poprawi się - możliwe, że zostaną przedłużone.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Wiedziałeś, że istnieją takie kolory? Mężczyźni nie zdobędą nawet połowy punktów!

Pytanie 1 z 10
Fuksja to połączenie barwy:
Akcja informacyjna dotycząca szczepień - strażacy roznoszą ulotki