Będzie kolejna obniżka cen gazu. Sprawdź, kto może skorzystać!

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Będzie kolejna obniżka cen gazu. Sprawdź, kto może skorzystać!

Będzie kolejna obniżka cen gazu. Sprawdź, kto może skorzystać!

2022-02-08 18:56

Będzie kolejna obniżka cen gazu. Wprowadza ją największy sprzedawca detaliczny gazu PGNiG Obrót Detaliczny. Nie dotyczy to jednak wszystkich odbiorców. Kto może skorzystać ze zniżki? Sprawdź!

Od lutego wprowadzono kolejną obniżkę o 10 pkt, tak, że nowe ceny są o 35 proc. niższe od poziomu sprzed 14 stycznia. Obniżona o 35 proc. cena obowiązuje do 31 marca.

"PGNiG prowadzi swój biznes odpowiedzialnie, błyskawicznie reaguje na zmiany zachodzące na rynku, dbając o dobre wyniki spółki oraz mając na względzie interes swoich klientów" - przekazał wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Jak zaznaczył Sasin, z nowej, obowiązującej do końca marca ceny będą mogły skorzystać "między innymi piekarnie, zakłady fryzjerskie czy firmy usługowe".

Czytaj także: Raty kredytów będą JESZCZE WYŻSZE! RPP znów podnosi stopy procentowe

Jak poinformowało PGNiG OD, obniżka dotyczy ceny netto paliwa gazowego bez akcyzy, obniżką są objęci automatycznie wszyscy Odbiorcy podlegający rozliczeniom za pobrane paliwo gazowe na podstawie cen określonych w zmienionym cenniku, w okresie obowiązywania obniżki. Skorzystanie z obniżki nie wymaga od Odbiorców podjęcia jakichkolwiek działań, a ceny uwzględniające obniżkę będą automatycznie stosowane przez sprzedawcę w rozliczeniach z odbiorcami - podkreśliła spółka.

PGNiG OD zastrzega, że obniżka nie obejmuje odbiorców rozliczających się na podstawie cen innych niż wynikające z cennika "Gaz dla Biznesu" nr 9, określonych w zawartych czasowych aneksach lub przyjętych ofertach specjalnych.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Wiesz, ile lat grozi za to przestępstwo? W kilku przypadkach możesz doznać szoku

Pytanie 1 z 20
Jaka kara grozi za dostarczenie alkoholu osobie małoletniej?
Wstrząsy i hałas z trasy Łazienkowskiej nie dają żyć okolicznym mieszkańcom
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE