Będą obowiązkowe szczepienia przeciw Covid-19! Gigantyczne kary za odmowę

2022-01-20 20:25
Będą obowiązkowe szczepienia przeciw Covid-19: Jest decyzja parlamentu!
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Będą obowiązkowe szczepienia przeciw Covid-19: Jest decyzja parlamentu!

Austria wprowadza obowiązek szczepień przeciw Covid-19! "To historyczna decyzja” - piszą media. W czwartek wieczorem parlamentarzyści Rady Narodowej przegłosowali ustawę o powszechnym obowiązku szczepienia przeciw Covid-19. Co grozi osobom, które się nie zaszczepią?

- Po długiej i zaciętej debacie jeden z najbardziej kontrowersyjnych przepisów ostatnich kilkudziesięciu lat właśnie został przegłosowany przez parlament – podsumowuje „Kronen Zeitung”. Wcześniej na ten temat toczyły się w parlamencie gorące debaty, protesty odbyły się również przed Hofburgiem i w centrum Wiednia.

Obowiązkowe szczepienia przeciw Covid-19: Od kiedy?

Wiadomo, że ustawa ma wejść w życie na początku lutego, będzie zaś egzekwowana od połowy marca. Te półtora miesiąca to czas, który m.in. ma umożliwić osobom do tej pory niezaszczepionym na przyjęcie szczepień.

Czytaj także: OBOWIĄZKOWE szczepienia dla seniorów - 400 złotych KARY za odmowę!

Rada Federalna będzie głosować nad ustawą 3 lutego, może ona zostać uchwalona zwykłą większością głosów koalicji rządowej OeVP i Zielonych.

Kto ma obowiązek szczepienia przeciw Covid-19?

Ustawa o obowiązku szczepień będzie obejmować osoby, które ukończyły 18 lat i mieszkają w Austrii.

Co grozi za niezaszczepienie się?

Osoby niezaszczepione przeciw Covid-19 będą zobowiązane do przyjęcia szczepienia jednym z zatwierdzonych preparatów. Za brak szczepień (o ile nie zwolni z tego stan zdrowia lub inne przeciwskazania medyczne) grozić mogą grzywny, wynoszące nawet 3600 euro.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Jak zrobić maseczkę w kilka sekund?

Slang Młodzieżowy 2022 - udowodnij, że nie jesteś boomerem!

Pytanie 1 z 13
"Srogo" to inaczej...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze