Baner Szczepienie czyni wolnym na manifestacji posłów Konfederacji. Jest komentarz Muzeum Auschwitz

i

Autor: screen z transmisji live Baner "Szczepienie czyni wolnym" na manifestacji posłów Konfederacji. Jest komentarz Muzeum Auschwitz

Baner "Szczepienie czyni wolnym" na manifestacji posłów Konfederacji. Jest komentarz Muzeum Auschwitz

2021-12-15 11:14

We wtorek pod Sejmem posłowie Konfederacji protestowali przeciwko wprowadzeniu obostrzeń w związku pandemią koronawirusa. Mieli ze sobą baner z napisem: "Szczepienie czyni wolnym", co nawiązuje do hasła "Praca czyni wolny" - znajdującym się m.in. w obozie koncentracyjnym w Auschwitz. Muzeum odniosło się do tego zdarzenia. - Instrumentalizacja symbolu cierpienia ofiar - napisano w mediach społecznościowych.

Muzeum Auschwitz zareagowało we wtorek wieczorem na zdjęcia z protestu pod Sejmem, w którym uczestniczyli posłowie koła Konfederacji: Robert Winnicki, Konrad Berkowicz, Janusz Korwin-Mikke, Artur Dziambor i Grzegorz Braun. Protest przeciwko obostrzeniom i tzw. paszportom covidowym zorganizowano pod hasłem "Stop segregacji sanitarnej".

Na nagraniach z wydarzenia widać, jak uczestniczący w nim posłowie Konfederacji stoją przy transparencie nawiązującym do bramy do niemieckiego obozu Auschwitz. Napis "Arbeit macht frei" (praca czyni wolnym) na transparencie zastąpiono napisem "Szczepienie czyni wolnym".

Napis "Arbeit macht frei" to jedna z ikon ludzkiej nienawiści. Instrumentalizacja symbolu cierpienia ofiar #Auschwitz - największego cmentarzyska Polski i świata - to skandaliczny przejaw moralnego zepsucia. To szczególnie zawstydzające, kiedy dokonują tego polscy posłowie - podkreślono na Twitterze Muzeum.

Ruszył proces Magdaleny K. oskarżonej o kierowanie gangiem pseudokibiców Cracovii
Sonda
Czy pojawienie się wariantu Omikron w jakiś sposób wpłynęło na twoje życie codzienne?