Katastrofa klimatyczna coraz bliżej? Morze Bałtyckie bije REKORDY CIEPŁA!

2021-07-27 12:26
Bałtyk bije rekordy ciepła. Zapowiedź katastrofy klimatycznej?
Autor: Pixaby Bałtyk bije rekordy ciepła. Zapowiedź katastrofy klimatycznej?

Tak ciepłego Bałtyku nie pamięta nikt. Według danych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej morze Bałtyckie osiągnęło rekordowe 27 stopni! Taką temperaturę odnotowano w Zatoce Fińskiej. W Polsce Bałtyk również jest bardzo ciepły.

Bałtyk bije rekordy ciepła. Zapowiedź katastrofy klimatycznej?

Morze Bałtyckie z rekordową temperaturą. W Zatoce Fińskiej boja pomiarowa odnotowała aż 26,5 stopnia Celsjusza (pomiar z 14 lipca). Jest to temperatura zbliżona do tej, jaka panuje w Morzu Śródziemnym. Jak podaje portal twojapogoda.pl, warto zwrócić uwagę na jedną rzecz. Tak wysoką temperaturę Bałtyku odnotowano przy powierzchni. Im głębiej, tym jest ona zdecydowanie niższa.

Co wpływa na wzrost temperatury w Bałtyku? Są to oczywiście zmiany klimatu. Im cieplejszy Bałtyk, tym więcej sinic. Wzrost temperatury wody jest również niekorzystny na dla ryb. Według prognoz Morze Bałtyckie ma być jeszcze cieplejsze. Szacuje się, że w 2100 roku temperatura wzrośnie od dwóch do czterech st. Celsjusza.

Oprócz wzrostu temperatury podnosi się też poziom wody, który w przyszłości będzie zagrażać nadmorskim miejscowościom.

Burza w Warszawie. Ulicami płyną rzeki

Jaka temperatura Bałtyku w Polsce?

Jeśli chodzi o wybrzeże Polski, to tutaj musimy liczyć się z nieco chłodniejszą temperaturą. Obecnie woda najcieplejsza jest w Pucku - 22,7 st. C, we Władysławowie i Międzyzdrojach - 22,6 st. C.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze