Angelina Jolie we Lwowie. Została ewakuowana do schronu [NAGRANIE]

2022-05-01 9:02
Angelina Jolie we Lwowie. Została ewakuowana do schronu [NAGRANIE]
Autor: Twitter Angelina Jolie we Lwowie. Została ewakuowana do schronu [NAGRANIE]

Gwiazda Hollywood Angelina Jolie, która w sobotę niespodziewanie przyjechała do Lwowa, spotkała się tam z uchodźcami wojennymi - poinformowały wieczorem lokalne władze. W miejscowym szpitalu odwiedziła także ranne dzieci. W pewnym momencie we Lwowie rozległ się dźwięk syren alarmowych. Aktorka została ewakuowana do schronu.

"Dla nas wszystkich ta wizyta była niespodzianką" – napisał w komunikatorze Telegram gubernator obwodu lwowskiego Maksym Kozicki, zamieszczając filmy przedstawiające aktorkę bawiącą się z dziećmi i pozującą do zdjęć z wolontariuszami i personelem medycznym.

W szpitalu odwiedziła dzieci ranne trzy tygodnie temu w rosyjskim ataku na stację kolejową w Kramatorsku na wschodzie Ukrainy, w który według ukraińskich władz zginęło ponad 50 cywilów.

Angelina Jolie, która na Ukrainę przybyła z misją humanitarną jako specjalna wysłanniczka ONZ ds. uchodźców, rozmawiała z Ukraińcami, którzy musieli uciekać z obszarów ogarniętych walkami, i wolontariuszami, którzy na lwowskim dworcu kolejowym udzielają uchodźcom pomocy psychologicznej. Amerykańską aktorkę - w swobodnym stroju i z plecakiem - widziano również w kawiarni we Lwowie.

W pewnym momencie we Lwowie rozległ się dźwięk syren alarmowych. Mieszkańcy musieli udać się do schronów. Wśród ewakuowanych znalazła się również Angelina Jolie. Do sieci trafiło nagranie ze zdarzenia.

Bucza.Ukraina. Zniszczone pojazdy wojskowe rosyjskie oraz auta cywilne Ukrainców zmiażdzone przez okupantów
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze