Andrzej Duda

i

Autor: PAP/Leszek Szymański

Andrzej Duda spotkał się z premier Włoch. O czym rozmawiali?

2023-02-20 20:00

Po południu w poniedziałek szefowa włoskiego rządu spotkała się z premierem Mateuszem Morawieckim. To pierwsza wizyta Giorgii Meloni w Polsce, odkąd w październiku zeszłego roku stanęła na czele rządu centroprawicy po wygranych przez nią wyborach.

 - Byliśmy i będziemy u boku Ukrainy - powiedziała szefowa włoskiego rządu. Dodała również, że Polska też może liczyć na wsparcie Włoch.

Po wizycie w Polsce Meloni ma udać się na Ukrainę. Już kilka tygodni wcześniej włoska premier zapowiadała, że pojedzie do Kijowa przed pierwszą rocznicą napaści Rosji na Ukrainę. W stolicy tego kraju oczekiwana jest według nieoficjalnych informacji we wtorek.

Korespondenci włoskich mediów informują, że podejmowane są też próby organizacji spotkania Giorgii Meloni z amerykańskim prezydentem Joe Bidenem, który po niezapowiedzianej poniedziałkowej wizycie na Ukrainie przybędzie do Warszawy. Spekulacje te nie zostały zdementowane przez włoską stronę rządową - odnotowują gazety.

Joe Biden w Kijowie! Niespodziewana wizyta prezydenta USA na Ukrainie

QUIZ: Piękne banknoty w PRL-u! Pamiętasz, kto na nich był?

Pytanie 1 z 10
Na banknot 5-złotowy z 1948 r. mówiono w PRL:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE