Andrzej Duda rozmawiał przez niepodłączony telefon? Internauci zabrali głos

i

Autor: Pixabay Andrzej Duda rozmawiał przez niepodłączony telefon? Internauci zabrali głos

Andrzej Duda rozmawiał przez niepodłączony telefon? Internauci zabrali głos

2021-04-08 11:45

W środę 7 kwietnia na oficjalnej stronie Kancelarii Prezydenta pojawiła się informacja, że Andrzej Duda rozmawiał telefonicznie z królem Jordańskiego Królestwa Haszymidzkiego Abdullahem II. Prezydent złożył na ręce monarchy gratulacje i najlepsze życzenia z okazji przypadającej 11 kwietnia setnej rocznicy powstania Jordanii. Uwagę internautów przykuło zdjęcie, które zostało dołączone do informacji. Dlaczego? Przeczytajcie poniżej.

Jak czytamy na oficjalnej stronie internetowej prezydenta, w środę, 7 kwietnia br., Prezydent Andrzej Duda rozmawiał telefonicznie z królem Jordańskiego Królestwa Haszymidzkiego Abdullahem II. Złożył na ręce monarchy gratulacje i najlepsze życzenia z okazji przypadającej 11 kwietnia setnej rocznicy powstania Jordanii.

Jak czytamy w komunikacie, „obaj przywódcy wyrazili nadzieję, że pokonanie pandemii umożliwi powrót do wysokiej dynamiki kontaktów dwustronnych”. „W tym kontekście Król Abdullah potwierdził wolę złożenia wizyty oficjalnej w Warszawie w możliwie szybkim terminie” – dodano.

Jednocześnie Kancelaria Prezydenta zaznaczyła, że omawiając sytuację bezpieczeństwa w regionie Bliskiego Wschodu, przywódcy podkreślili znaczenie dwustronnej współpracy wojskowej oraz wspólny udział w działaniach Globalnej Koalicji przeciw ISIS. „Andrzej Duda podziękował za gościnność, jakiej doświadczają polscy żołnierze przebywający w Jordanii od 2016 roku. Rozmówcy wymienili także uwagi na temat dalszych losów procesu pokojowego w regionie” – podsumowano.

Telefon był niepodłączony?

Tymczasem, uwagę internautów przykuły mocne detale na dodanej fotografii do komunikatu. Stwierdzili oni, że telefon, którego słuchawkę trzyma głowa państwa, jest niepodłączony do prądu. Ponadto, Andrzej Duda rozmawiając z królem Jordanii telefonicznie, był w maseczce. 

Do medialnych doniesień odniósł się rzecznik prezydenta. „To fake news. Może trudno to sobie wyobrazić, ale ten telefon może być także podłączony do linii z boku aparatu” – stwierdził Błażej Spychalski.

Znane budowle i zabytki w Polsce. Jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 15
Sukiennice w Krakowie nigdy nie były przebudowywane. Prawda czy fałsz?
Kraków
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE