Ambitne plany nastolatek. Jak dorosną, chcą zostać instagramerkami i tiktokerkami

2021-03-10 12:29 nm
nastolatki
Autor: Pixaby Nastolatki w przyszłości chcą zostać instagramerkami, youtuberkami i tiktokerkami

Kim chce zostać młodzież, jak już skończy szkołę? Okazuje się, że plany nie są zbyt górnolotne. Nastolatki marzą o karierze youtuberek, instagramerek i tiktokerek. I nie, nie jest to żart. Dziewczęta uważają te profesje za atrakcyjne. Nieco innej przyszłości chciałyby dla nich ich rodzicielki. Jakiej? Sprawdźcie w naszym materiale.

Nastolatki w przyszłości chcą zostać youtuberkami, instagramerkami i tiktokerkami. To według nich atrakcyjne zajęcia

Prawie połowa dziewczyn (48 procent) w wieku 10-15 lat po skończeniu szkoły swoją przyszłość chce związać ze światem social mediów. I nie chodzi tu o prowadzenie swoje profilu na Facebooku. Dziewczęta chcą zostać youtuberkami, instagramerkami i tiktokerkami - tak wynika z badania "Aspiracje dziewczynek w Polsce" zrealizowanego przez IQS dla organizacji Inspiring Girls Polska. 48 proc. nastolatek uważa, że własny kanał we wspomnianych mediach społecznościowych jest ATRAKCYJNYM ZAWODOWO zajęciem.

Co piąta nastolatka chciałaby projektować strony internetowe lub zajmować się grafiką komputerową. Co dziesiąta programowaniem. Chętnie także zajęłyby się kwestiami związanymi z prawem. Mniej popularne wśród nastolatek są takie zawody jak: lekarka, dietetyczka, nauczycielka czy przedszkolanka.

Kwiat Jabłoni - wywiad ESKA ROCK

Dziewczynkom brakuje inspirujących wzorców i zdane są na media społecznościowe. Stąd tak bardzo ważne dla ich przyszłych szans rozwojowych jest to, żeby właśnie na tym wczesnym etapie pokazać im różnorodność wyborów i możliwości życiowych - zawody, ścieżki rozwoju, role - wyjaśnia Eliza Durka w rozmowie z Wirtualnymi Mediami.

Nastolatki chcą pójść na studia. Póki co, nie wiedzą jeszcze, jakie

58 proc. dziewcząt planuje pójść na studia. 39 proc. jeszcze nie podjęło decyzji. Nastolatki nie mają też konkretnych planów, co do szkolnictwa wyższego. Aż 30 proc. nie potrafiło wskazać żadnego kierunki. 13 proc. chciałoby skończyć weterynarię.

Jeśli chodzi o matki nastolatek, to aż 86 proc. chce posłać swoje córki na studia. 29 proc. nie ma na myśli żadnego kierunku, ale już 14 proc. z nich myślało o weterynarii i kosmetologii. 13 proc. swoje pociechy widzi na studiach z architektury wnętrz lub architektury.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze