Zalany Iphone? Nie wsadzaj go do ryżu! Apple ostrzega przed tym popularnym sposobem!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Ciekawostki

Zalany iPhone? Nie wsadzaj go do ryżu! Apple ostrzega przed tym popularnym sposobem!

2024-05-25 12:18

Czy można włożyć zalany telefon do ryżu? Wiele osób powie wam, że to dobry i sprawdzony sposób. Ryż ma za zadanie w tym wypadku wyciągać wilgoć z urządzenia, która mogła przedostać się do środka i zaszkodzi smartfonowi. Apple ostrzega jednak użytkowników iPhonów - to może bardziej zaszkodzić niż pomóc!

Firma Apple odniosła się do sposobów, które stosuje część użytkowników na skutek zalania telefonu. Twórcy popularnych smartfonów stanowczo stwierdzili, że wkładania telefonu do miski z ryżem nie jest najlepszym pomysłem. Lepki ryż, podobnie jak to się dzieje z kurzem, może przeniknąć do szczelin i otworów w urządzeniu, a to spowoduje ich uszkodzenie na stałe. Ponadto firma uważa, że nie jest to metoda efektywna. Co zatem zrobić? Najprostsza metoda to postukanie dołem urządzenia o stół lub rękę. Dzięki temu woda wypłynie z naszego telefonu. Telefon odstawiamy w suche miejsce, gdzie może przez 24h "dojść do siebie".

W dzisiejszych czasach większość firm tworzy produkty, które mają swoiste zabezpieczenia przed wilgocią i jeśli nie trafią na dno jeziora na godzinę, a zaledwie spędzą chwilę pod powierzchnią, to nie powinniśmy odczuć żadnych zmian w ich korzystaniu. Nie radzi się jednak bezpośrednio ładować telefonu, jeśli miał od dopiero co styczność z wodą, jak również, jeśli wyświetla się komunikat o wilgoci. Jeśli jednak zalany telefon ma pękniętą obudowę lub ekran, osusz go tylko z zewnątrz i niezwłocznie udaj się do serwisu.

Co zamiast Airpods i JBL w 2024? Lista najlepszych tanich słuchawek dousznych

Zalany telefon. Co robić? Podstawowe zasady i kroki

  • Jeśli telefon jest włączony, to jak najszybciej go wyłącz (jeśli jest wyłączony – nie włączaj go);
  • Zdejmij etui i jak najdokładniej osusz go z zewnątrz np. chusteczkami;
  • Otwórz obudowę i jeśli to możliwe wyjmij baterię. Wyjmij również inne ruchome elementy – kartę SIM, kartę pamięci, szufladki i zaślepki;
  • Wyjęte elementy delikatnie osusz ręcznikiem papierowym;
  • Umieść telefon w przewiewnym i ciepłym pomieszczeniu;
  • Oddaj smartfon do specjalisty. Powiedz mu, z jakim płynem miał kontakt.

Czytaj też: Telefon wpadł do wody? Podpowiadamy, jak uratować zalany smartfon

Za tymi wynalazkami stoją kobiety! Sprawdź, ile o nich wiesz [QUIZ]

Pytanie 1 z 9
Którą z tych gier stworzyła kobieta?