Xbox

i

Autor: Microsoft

Xbox

Xbox Game Pass na pierwszej konsoli Xbox? Jest to możliwe! „Działa jak marzenie”

2024-06-25 15:50

Mówi się, że w 2024 roku trzeba mieć potężną konsolę lub PC, aby uruchomić najnowsze gry — w zasadzie nie jest to kłamstwem. Istnieje jednak grupa ludzi, którzy kochają majsterkować przy antykach. Jednym z nich bez wątpienia jest pierwszy Xbox. Ten po ingerencji moddera potrafi odtworzyć gry z Xbox Game Pass.

Pierwszy Xbox maszyną do nowoczesnych gier - z lekką pomocą

Opublikowany na Reddit post użytkownika Subject-Historian-70 zawierał zdjęcia imponująco przekształconej konsoli Xbox. Na pierwszy rzut oka kultowa czarna obudowa oryginału wygląda na niezmienioną, jednak po bliższym przyjrzeniu widzimy, że porty kontrolera zostały sprytnie zastąpione portami USB. Na tym poziom pomysłowości moddera jednak się nie kończy.

Czytaj też: Xbox świętuje rekordy! Gracze masowo powracają do ikonicznej gry. Jest jeden powód

Użytkownik zmodyfikował samą obudowę, usuwając sekcje masywnego X biegnącego przez cały system. Dzięki użyciu narzędziom te zostały zastąpione siatką PC, aby ułatwić przepływ powietrza i chronić sprzęt przed kurzem.

Według moddera komputer do gier Xbox „działa jak marzenie”, generując niski poziom hałasu i umożliwiając uruchamianie większości gier na ustawieniach Wysokich/Ultra lub Średnich/Wysokich.

Sprzęt jest używany głównie do uruchamiania gier z Xbox Game Pass lub Steam, co sądząc po jego specyfikacji, nie powinno stanowić problemu. Zmodyfikowany Xbox jest zasilany przez procesor graficzny Nvidia RTX A2000, który ma podobne możliwości co RTX 3050, procesorem AMD Ryen 5 3600, dyskiem SSD 2 TB i płytą główną ASRock AB350. Co ciekawe, do chłodzenia zmodyfikowanej konsoli używany jest oryginalny wentylator Xbox.

Technologiczny Przegląd Tygodnia - 14.06

XBOX QUIZ: Jak dobrze znasz konsole Microsoft'u?

Pytanie 1 z 10
Jak nazywa się kamera ruchu na konsole XBOX?