Winamp. Słynny odtwarzacz muzyki w wersji fizycznej! Aż się łezka w oku kręci!

i

Autor: https://www.youtube.com/watch?v=5nUYHROVOmo Zdjęcie poglądowe

Ciekawostki

Winamp. Słynny odtwarzacz muzyki w wersji fizycznej! Aż się łezka w oku kręci!

2024-06-17 13:01

Muzyka łagodzi obyczaje - mówi słynne przysłowie. Każdy szukał kiedyś chyba pocieszenia i relaksu słuchając ulubionych utworów. Teraz dzięki Spotify i innym odtwarzaczom muzyki, za niewielka opłatą mamy w kieszeni całą bazę muzyki. Kiedyś nie było tak łatwo. Ale mieliśmy Winampa! To właśnie on stał się inspiracją dla nowego urządzenia, które zaprojektował Rodrigo Méndez.

Słuchanie muzyki w ''starym stylu''? Pamiętacie jeszcze czasy, gdy trzeba było pobrać piosenkę lub kupić płytę żeby móc cieszyć się ulubionymi przebojami? Teraz wydaje się to niemal nierzeczywiste, bo przecież wszystko jest na Spotify! Można jednak połączyć ulubiony program do odtwarzania piosenek z komputera i współczesną technologie! Wtedy powstanie coś idealnego.

Jaki prezent dla fana Apple? Gadżety do iPhone, iPad, Macbook i wiele więcej!

Linamp UI to urządzenie, które bazuje na mikrokomputerze Raspberry Pi. Inspiracją dla Rodrigo Méndeza, który go stworzył był klasyczny odtwarzacz muzyki Winamp. Interfejs graficzny pozostał bez zmian, co z pewnością uraduje wszystkich, którzy korzystali z tego darmowego programu do odtwarzania muzyki, zanim Spotify zdominowało nasz rynek. Na pierwszy rzut oka przypomina to nieco odtwarzacz w starym samochodzie. Sterować możemy przy pomocy palców, chociaż fani Winampa na pewno pamiętają, że "za naszych czasów" robiło się to kursorem myszy. W środku umieszczono również kartę pamięci microSD o pojemności 32 GB. Ciekawi efektów? Zobaczcie poniższe wideo!

Rodrigo Méndez planuje rozwijać swój wynalazek. Linamp ma dostać wsparcie dla modułu Bluetooth, jak również integrację z platformą Spotify.

Muzyka lat 90 na świecie - zobacz czy ich pamiętasz?

Pytanie 1 z 7
Z którym miastem związany jest styl muzyczny grunge