Twoja pralka cię okłamuje? Ten częstol wybierany program, naciągnie cię na koszty!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Warto wiedzieć!

Twoja pralka cię okłamuje? Ten często wybierany program, naciągnie cię na koszty!

2024-06-10 8:23

Większość z nas wstawia pranie nawet kilka razy w tygodniu. Większość ma swoje ulubione programy, których używa najczęściej. Nie zawsze jednak zwracamy uwagę, czy wybrana przez nas opcja jest najlepszą dla naszego portfela i środowiska.

Dorosłość bywa dziwna. Niektórzy mają swój ulubiony palnik w kuchence, inni program w pralce. Okazuje się, że większość z nas używa w kółko zaledwie trzech opcji, do których szybko się przyzwyczaja, nawet jeśli pralka ma ich dużo więcej. Jak jednak prać oszczędnie? Im większa większa liczba obrotów, tym większy jest również pobór energii! Podobnie jest w przypadku temperatury. Łatwo się również domyślić, że dłuższe programy mogą pobierać więcej wody. Jest jednak w tym logicznym rozumowaniu pewna pułapka.

Zobacz też: Terminator do kupienia! Robot z miotaczem ognia za 40 tys dolarów może być wasz

Jaki prezent dla fana Apple? Gadżety do iPhone, iPad, Macbook i wiele więcej!

Nie ufaj swojej pralce! Ten program pochłania ogromne ilości wody!

Jaki program w pralce jest najmniej energooszczędny? Możecie być zaskoczeni! Jak poinformował jakiś czas temu Onet Dom, badacze z uniwersytetu w Newcastle odkryli, że podczas 'delikatnego' prania z poliestrowych tkanin uwolniło się aż 1,4 mln mikrowłókien. Co istotne, w przypadku standardowego programu do bawełny było to ok. 800 tys. Było to również powiązane z większym poborem wody, co oznacza, że pranie na tym właśnie programie jest nieekologiczne i nieekonomiczne!

W poniższej galerii możecie zobaczyć również inne urządzenia, które pobierają największą ilość prądu.

Listen on Spreaker.