Te aplikacje wykradają twoje dane dotyczące bankowości! natychmiast je usuń!

i

Autor: Materiały prasowe Zdjęcie poglądowe

Warto wiedzieć!

Te aplikacje wykradają twoje dane dotyczące bankowości! Natychmiast je usuń!

2024-06-13 14:31

Każdego dnia, każdy z nas korzysta z wielu aplikacji w swoim telefonie. Często instalujemy na urządzeniu coś nowego, a zdarza się, że robimy to nawet nieświadomi lub dając się zwieść oszustom. Eksperci z firmy Zscaler ostrzegają przed kolejnymi dwoma aplikacjami, które mogą wykradać nasze dane dotyczące bankowości!

Aplikacje o których mowa, są przeznaczone na telefony z systemem Android. Jeszcze do niedawna były dostępne w sklepie Google Play, więc istnieje prawdopodobieństwo, że macie je na swoich urządzeniach. Czym się wyróżniają? Według ekspertów zawierają zawirusowany kod, a pobrano je już jakieś 70 tys. razy. W założeniu miały ułatwić użytkownikowi czytanie i zarządzanie pobieranymi przez nas dokumentami PDF.

Zobacz też: Aplikacja z wirusem w Google Play Store! Pobrało ją 2 biliony. Musisz ją usunąć

Technologiczny Przeglad Tygodnia 31.05

Te aplikacje wykradają twoje dane dotyczące bankowości

Aplikacje o których mowa to PDF Reader&File Manager oraz QR Reader&File Manager. Jeśli znajdziecie je na waszych urządzeniach, to niezwłocznie powinniście je usunąć, jednak to może nie wystarczyć. Wasz telefon warto przeskanować na obecność wirusów, ponadto zmienić hasła do aplikacji mobilnych, a w szczególności tych bankowych. Aplikację należy również pozbawić całkowitego dostępu do urządzenia.

W przeciwnym razie może się zdarzyć, że zostaniemy pozbawieni oszczędności!

Niebezpieczne aplikacje w telefonie

Wspomniane aplikacje nie są jedynymi, które mogą zagrozić naszemu urządzeniu. Warto zatem zawsze dobrze się zastanowić, zanim pobierzemy coś na nasz sprzęt. Niektóre z fałszywszych aplikacji wyglądem i funkcjonalnością mogą przypominać te dobrze nam znane np wyszukiwarkę Google. Ich zadaniem jest jednak wykradanie naszych danych. Nasz telefon podobnie jak komputer wymaga o jakiś czas przeskanowania go na obecność wirusów, chociaż wielu z nas zupełnie o tym zapomina.

Instagram - co oznaczają skróty S4S, TBT i inne?

Pytanie 1 z 13
Co oznacza S4S?
Listen on Spreaker.