Samsung Galaxy S24

i

Autor: Samsung

Samsung

Samsung Galaxy S24 wygryzie PC. Wszystko dzięki najnowszej aktualizacji

2024-07-06 14:31

Czy kiedykolwiek słyszeliście o trybie zwanym Samsung Dex? Ten pojawił się w 2019 r. na systemach Android i umożliwił użytkownikom podłączenie smartfona do monitora, myszy i klawiatury, zamieniając go w minipulpit. Pomimo tego, że pierwotnie był on przeznaczony tylko dla programistów, teraz dowiadujemy się, że Google rozwija tę funkcję, aby była bardziej przyjazna dla zwykłego użytkownika.

PC w twoim smartfonie?

Serwis Android Authority zagłębił się w aktualizację Androida 14 QPR3 Beta 2.1 i podzielił się z nami wiedzą techniczną. Aktywowali oni tryb pulpitu, „aby zobaczyć, jak ewoluował system”. Jak się okazuje, od 2019 r. nastąpił znaczny postęp. Ich film pokazuje, że okna można teraz przeciągać i zmieniać ich rozmiar. Zmiana rozmiaru powoduje, że strona staje się pusta, z wyjątkiem logo aplikacji na środku. Przesunięcie okna w którąkolwiek stronę powoduje jego zamknięcie. 

Czytaj też: Urządzenia, które pobierają najwięcej prądu w 2024 r. Jak zaoszczędzić pieniądze? Podpowiadamy!

Następnie otworzyli inną aplikację, umożliwiając im wyświetlanie dwóch stron obok siebie, podobnie jak w systemie Windows 11. Chwytanie strony na pełnym ekranie poprzez przeciąganie górnego uchwytu powoduje jej zmniejszenie, umożliwiając użytkownikom szybkie wprowadzanie zmian.

Na górze każdego pełnego ekranu znajduje się małe menu. Android Authority twierdzi, że „zawiera nazwę aplikacji, ikonę i trzy przyciski umożliwiające przełączanie między trybem pełnoekranowym, podzielonym ekranem i trybem swobodnym”. Ta ostatnia opcja pozwala przeciągać okno. Gdy aplikacja ma dowolną formę, zyskuje pasek adresu URL, menu rozwijane umożliwiające zmianę trybu przeglądania oraz przyciski maksymalizacji i zamykania.

Widzieliśmy już wcześnie, gdzie smartfony z Androidem zamieniały się w wydajne komputery. Technicznie rzecz biorąc, już nimi są, ale brakuje im niezbędnego wsparcia. Pomimo tego serwis przyznaje, że istnieje jeszcze dużo pracy nad tym trybem i nie wiadomo, kiedy zostanie on uruchomiony. Jeśli można założyć jakąś konkretną datę, to pojawienie się nowej funkcji mogłoby zbiec się z Androidem 15, którego premiera zaplanowana jest na okres sierpnia-października.

Jaki prezent dla fana Apple? Gadżety do iPhone, iPad, Macbook i wiele więcej!

QUIZ: iPhone czy Samsung? Który telefon bardziej do ciebie pasuje?

Pytanie 1 z 8
Jaki jest Twój wiek?