Samsung Galaxy Fold 6 zmiażdżony? Nadciąga nowy składany telefon z 3 ekranami

2024-07-09 15:17

W 2018 roku pojawił się pierwszy składany telefon, rodem z filmów science-fiction. Od tego momentu producenci tego typu smartfonów rozpoczęli staranie się, aby zmniejszyć ich rozmiar oraz pozbyć się zgniecenia na ekranach. Jak widać, do tego wszystkie może dołączyć chęć posiadania trzeciego ekranu.

Huawei przygotowuje pierwszy na świecie składany telefon z 3 ekranami

Jak podaje wiarygodny chiński autor przecieków, DigitalChatStation, na scenie telefonów składanych szykuje się coś nowego. W serwisie Weibo twierdzą, że widzieli wyjątkowy smartfon z trzema ekranami i zawiasem zarówno do wewnątrz, jak i na zewnątrz. Telefon marki Huawei z ogromnym 10-calowy wyświetlacz ma być jeszcze w fazie prototypu. Leaker dodał, że pomimo skomplikowanego mechanizmu, telefon ten nie ma widocznegozagięcia ekranu” i może nie mieć konkurencji ze strony innych marek.

Czytaj też: Samsung Galaxy Unpacked 2024 — wszystko, co wiemy o nowych sprzętach Samsunga

Jak czytamy dalej, według IceUniverse Huawei przygotowuje telefon do premiery. Jeśli dojdzie do skutku, będzie to pierwszy na świecie telefon z potrójnie składaną konstrukcją. Koncepcja, nad którą zdaje się pracować Huawei, ma dwa poziome zawiasy. Każdy z nich będzie obsługiwał składany do wewnątrz i na zewnątrz ekran.

Co ciekawe, to Xiaomi zaprezentowało prototyp konstrukcji składanej podwójnie na zewnątrz już w 2019 roku, która niestety nigdy nie ujrzała światła dziennego. Mówi się, że nawet Apple bawi się zawijanym wyświetlaczem w swoim składanym iPhonie. Kto będzie pierwszy? Czas pokaże!

Jaki prezent dla fana Apple? Gadżety do iPhone, iPad, Macbook i wiele więcej!

QUIZ: iPhone czy Samsung? Który telefon bardziej do ciebie pasuje?

Pytanie 1 z 8
Jaki jest Twój wiek?