Apple vs Rosja

i

Autor: Apple

Technologie

Rosja posądza Apple o szpiegowanie. Rząd zakazuje używania sprzętów amerykańskiego giganta

2023-07-20 14:32

Plotki o szpiegowaniu innych krajów przez Apple obrosło w legendy i mity, a tego samego zdania co inni zwolennicy tej teorii jest Rosja, która posądza amerykańskiego giganta o inwigilowanie wysoko postawionych moskiewskich urzędników. Efektem tego ma być całkowity zakaz używania sprzętów firmy z jabłkiem do celów służbowych. Producenci technologi z Cupertino absolutnie zaprzeczają tym plotkom.

Inwigilowanie innych państw przez firmę Apple najwyraźniej jest dobrym wytłumaczeniem, aby pozbyć się amerykańskiej korporacji z terenów rosyjskich raz, a dobrze. Z informacji upublicznionych przez Financial Times, Rosja zamierza zakazać korzystania ze sprzętu firmy Apple urzędnikom państwowym. Powodem jest szpiegostwo za pomocą urządzeń Apple na rzecz Stanów Zjednoczonych. To jednak nie pierwsze takie zarzuty w stronę giganta technologicznego z Cupertino. Jak potoczy się sytuacja i czy obywatele Rosji również utracą możliwość dostępu do iPhone'ów? Dyktator kraju nieustannie nad tym pracuje.

Rosyjscy urzędnicy nie skorzystają więcej z urządzeń Apple

Kolejne żałosne tłumaczone posunięcie Władimira Putina weszło w życie z dniem 17 lipca 2023 roku. To właśnie wtedy państwowa spółka naftowa Rostec, a także Ministerstwo Rozwoju Cyfrowego utraciło możliwość dostępu korzystania ze sprzętów firmy Apple. Identyczne zakazy mają już niedługo tyczyć się również Ministerstwa Telekomunikacji oraz Ministerstwa Środków Masowego Przekazu. Co śmieszne, niektórzy z pracowników będą mogli używać sprzętów amerykańskiego giganta, jednak nie będą mogli oni otwierać na nich...służbowej skrzynki pocztowej.

Próby pozbycia się amerykańskiej firmy z Rosji

Władimir Putin już któryś raz z kolei próbuje pozbyć się "wroga", jakim widzi firmę Apple. Jeszcze w marcu 2023 roku dyktator nakazał swojemu sztabowi pozbyć się iPhone'ów. Miał on obawiać się, że są one wykorzystywane do szpiegowania przez amerykańskie władze. Z wcześniej podanych informacji dowiadujemy się, że rzekomo Federalna Służba Bezpieczeństwa odkryła w czerwcu tego roku operację szpiegowską Amerykanów, którzy wykorzystywali w niej sprzęt Apple'a. Według nich tysiące sztuk sprzętu miało posiadać w sobie oprogramowanie szpiegowskie.

Apple absolutnie zaprzecza inwigilacji obywateli innych krajów

Apple jak zwykle i nieustannie zaprzecza takim doniesieniom, twierdząc, że "nigdy nie współpracował z żadnym rządem w celu zbudowania backdoor-u w jakimkolwiek produkcie Apple". To jednak nie pierwsze oraz z pewnością nie ostatnie takie zarzuty w stronę firmy z Cupertino. Jak wiadomo, notorycznie są oni wiązani z inwigilacją użytkowników za sprawą ich sprzętu w innych krajach, oczywiście w celu dostarczania informacji dla wywiadu Stanów Zjednoczonych.

Drugi pokój - thriller Andei Bartz

QUIZ dla prawdziwych fanów Apple! Jak dobrze znasz swojego IPhona?

Pytanie 1 z 19
Który z tych cytatów Steve'a Jobsa na temat innowacji jest prawdziwy?