PS5 Pro

i

Autor: vcgamers https://www.vcgamers.com/news/en/specs-ps5-pro/

PS5

PS5 Pro zastąpi obecne PlayStation 5?! Sony potwierdza swoje plany do 2028 r.

2024-05-23 7:44

Chociaż ciężko jest nie lubić obecnej konsoli Sony, PlayStation 5, z niecierpliwością patrzymy w przyszłość i spoglądamy na mityczne PlayStation 6, ciągle zastanawiając się, w którym roku zostanie wydana. Niestety wygląda na to, że fani będą musieli jeszcze sporo poczekać.

Niedawny wyciek poufnych informacji ujawnił, że PlayStation jest zbyt skupione na innym projekcie, aby być gotowe ogłosić PS6, a marka obecnie pracuje nad PS5 Pro. Sony ma w planach dołożyć do nowej konsoli innowacje, mianowicie zaimplementować odłączany napęd dyskowy. Ten sam informator dodał również, że to „dopiero początek” nowego sprzętu, który „dotrze do użytkowników PlayStation tej generacji”. Takie posunięcie spowoduje wycofanie obecnego PS5 i zastąpienie go nowszym modelem oferującym lepszą wydajność, szybkość i grafikę.

Czytaj też: PS6 — Wszystko, co wiemy o nowej konsoli. Premiera, specyfikacja, kompatybilność wsteczna

PS6 to odległa wizja. PS5 Pro wycofa PS5

Według Insider Gaming PS6 nie zostanie wydana wcześniej niż w 2028 roku i podane ramy czasowe są zgodne z poprzednimi okresami premier.

Czytaj też: PS5 Pro — Wszystko, co wiemy o nowej konsoli Sony. Data premiery, specyfikacja, cena

Gracze są podzieleni co do tego oczekiwania, a niektórzy twierdzą, że ta generacje jeszcze ma dużo do powiedzenia. „Obecna generacja zaczęła się bardzo powoli/słabo” – argumentował jeden z graczy. „PS6 nie będzie potrzebne do 2030 roku…”, stwierdził drugi.

Inni natomiast uważają, że cykl życia PS5 będzie wynosić tylko „siedem lat”, twierdząc, że „możemy zobaczyć PS6 w 2027 r.”, choć to, czy tak się stanie, dopiero się okaże.

Express Biedrzyckiej - Dariusz JOŃSKI

Nazywasz się fanem PlayStation? Rozwiąż nasz QUIZ i przekonaj się, czy jesteś godzien tego miana!

Pytanie 1 z 12
Który z tych kontrolerów PlayStation NIE jest fikcyjny?
Listen on Spreaker.