PS5 Pro

i

Autor: vcgamers https://www.vcgamers.com/news/en/specs-ps5-pro/

PlayStation

PS5 Pro z pełną specyfikacją! PS6 i PS Vita w planach Sony. Pomóc ma AMD

2024-02-23 7:27

Jak wskazują najnowsze przecieki od „Moore’s Law is Dead”, prace nad nowym handheldem PlayStation Vita 2 mogą być już w zaawansowanej fazie. Informator podaje również kilka interesujących faktów na temat PlayStation 5 Pro oraz PlayStation 6!

Spis treści

  1. PlayStation Vita 2 dziedzictwem PSP
  2. PS6 w aktywnej fazie rozwoju. AMD pomoże przy konsoli
  3. PS5 Pro z ujawnioną specyfikacją

Minęło trochę czasu, odkąd Sony wypuściło na rynek pełnoprawnego handhelda, ponieważ raczej należy wykluczyć z tej kategorii PS Portal. PlayStation Vita została wydana w 2011 roku i była ostatnim urządzeniem tego typu. Teraz „Moore’s Law is Dead” twierdzi, że PS Vita 2 jest w fazie rozwoju, a urządzenie kieszonkowe ma zastąpić dziedzictwo przenośnych konsol PlayStation, takich jak PSP i Vita. To jednak nie wszystko, ponieważ dowiedzieliśmy się kilku ważnych informacji na temat PS5 Pro oraz PS6.

Czytaj też: PS6 ma już swój tytuł startowy. Wielki hit Sony! Gra na wzór Metal Gear Solid

PlayStation Vita 2 dziedzictwem PSP

Kanał Moore’s Law is Dead nie jest znany wielu entuzjastom gier, ponieważ wiele z jego ostatnich przecieków tyczyło się firm Nvidia, AMD i Intel. W filmie udostępnionym na YT twierdzi on, że potencjalny handheld PlayStation Vita 2 znajduje się w fazie „projektowania”, po czym dodaje, „AMD również jest zaangażowane w projekt”.

Informator twierdzi, że urządzenie będzie dostępne „co najmniej za dwa lata” i nie ma jeszcze żadnych ostatecznych specyfikacji.

Czytaj też: PS Plus luty 2024 z Marvel's Spider Man 2! Posiadacze PS5 z rekompensatą za gry

PS6 w aktywnej fazie rozwoju. AMD pomoże przy konsoli

W dokumencie Moore’s Law is Dead czytamy, że umowa na prace nad handheldem Vita 2 została sfinalizowana po potwierdzeniu kontraktu pomiędzy Sony i AMD na opracowanie chipa dla PlayStation 6: „Prace nad konsolą miały zostać zlecone zaraz po rozpoczęciu współpracy na linii Sony-AMD, co również dzisiaj potwierdzam”.

Czytaj też: PS6 — Kiedy premiera, specyfikacja, cena. Wszystko, co wiemy o nowej konsoli Sony

PS5 Pro z ujawnioną specyfikacją

Według uzyskanych informacji PS5 Pro ma korzystać z Zen 2 8-rdzeniowego procesora (4 nm) z 60 CU, 16 GB pamięci GDDR6 18 Gb/s na magistrali 256-bitowej. Co więcej, AMD miało sugerować premierę PS5 Pro w okresie świątecznym pod koniec 2024 roku.

Czytaj też: PS5 Pro — Data premiery, specyfikacja, cena, wygląd. Wszystko, co wiemy o nowej konsoli Sony

Express Biedrzyckiej - Marcin KIERWIŃSKI

Nazywasz się fanem PlayStation? Rozwiąż nasz QUIZ i przekonaj się, czy jesteś godzien tego miana!

Pytanie 1 z 12
Który z tych kontrolerów PlayStation NIE jest fikcyjny?