DualSense

i

Autor: Canva

Technologie

PS5: Jak połączyć kontroler DualSense do telefonu iPhone lub Android? Przedstawiamy prosty poradnik

2023-09-14 7:25

Coraz częściej gracze porzucają swoje konsole PS5 i Xbox Series X lub komputery stacjonarne na rzecz mobilnego grania. Niektórzy sięgają po konsole typu handheld jak Switch, czy Steam Deck, a jeszcze inni przenoszą się na swoje niesamowicie mocne komórki, które w dzisiejszych czasach oferują granie na najwyższym poziomie. Oczywiście mowa tutaj najczęściej o produkcjach kompetytywnych z potrzebą posiadania joysticka lub specjalnej obudowy ze wbudowanymi gałkami. Jeżeli jednak posiadacie świetnego DualSensa od Sony, to możecie podłączyć go do swojego telefonu!

Spis treści

  1. Kontroler PS5 na telefonie lub tablecie z Androidem
  2. Podłączanie kontrolera PS5 do iPhone'a i iPada

Przy tak wielu gadżetach, takich jak iPhone'y, iPady i urządzeniach z Androidem, sensowne jest sparowanie kontrolera PS5 z innymi urządzeniami do gier mobilnych. Kontroler PS5, znany jest z najwyższej klasy ergonomii i wygody, który może poważnie ulepszyć twoją grę na telefonie i stać się drugim ulubionym gadżetem podczas mobilnych sesji z grami. Podłączenie kontrolera PS5 do smartfona jest tak proste, jak sparowanie dowolnego urządzenia obsługującego technologię Bluetooth. Przygotuj się na dominację w grach takich jak Fortnite, Call of Duty i PUBG.

Kontroler PS5 na telefonie lub tablecie z Androidem

Aby podłączyć kontroler DualSense do sprzętu z Androidem musisz rozpocząć od sprawdzenia, czy opcja Bluetooth na twoim telefonie lub tablecie jest włączona. Następnie naciśnij jednocześnie przyciski Share i Home na padzie, aby zainicjować parowanie. Teraz będzie można go znaleźć na liście nowych urządzeń w zakładce Bluetooth, z którymi można się połączyć. Znajdź DualSensa i ciesz się ulubioną grą wraz z padem PS5.

Podłączanie kontrolera PS5 do iPhone'a i iPada

Ponownie sprawdź, czy Bluetooth w twoim telefonie jest włączony. Następnie chwyć kontroler i naciśnij jednocześnie przyciski Share i Home. Spowoduje to rozpoczęcie procesu parowania. Powinieneś teraz zobaczyć kontroler PS5 w nowych urządzeniach do połączenia. Wybierz go i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Twój kontroler powinien być teraz połączony z telefonem lub iPadem. Załaduj wybraną grę i nadrób zaległości.

Filmy z frontu

Która postać z Wiedźmina byłaby twoją miłością? Nasz QUIZ odpowie na wasze pytania!

Pytanie 1 z 8
Twój styl walki to?