OnePlus 12

i

Autor: OnePlus

Technologia

OnePlus 12 stanie się potęgą sztucznej inteligencji. Zyskają również inne smartfony!

2024-04-20 18:11

Sztuczna inteligencja przejmuje rynek smartfonów, ale to już wiemy. Teraz trwa walka o to, kto rozsiądzie się na tronie i zdominuje rynek AI, a przy tym samym przyciągnie do siebie klienta. Z najnowszych raportów wynika, że Google jest tutaj na pierwszym miejscu i beneficjentami tego będą firmy OnePlus i OPPO.

Telefony OnePlus niedawno zaczęły uzyskiwać dostęp do funkcji eraser AI, która za sprawą sztucznej inteligencji pozwala nam usunąć niechciane obiekty ze zdjęć. To był pierwszy raz, kiedy firma zdecydowała się udostępnić swoim urządzeniom jakiekolwiek funkcje oparte na AI. Teraz dowiadujemy się, że wsparcie będzie o wiele większe. Zarówno OnePlus, jak i OPPO potwierdziły dodanie Gemini firmy Google do swoich urządzeń.

Czytaj też: OnePlus 13 wprowadzi rewolucję w swoich smartfonach! Podzieli ona fanów?

OnePlus i OPPO zyskają dzięki funkcją AI od Google

Podczas wydarzenia Cloud Next Google ogłosiło dodanie funkcji opartych na technologii Gemini do urządzeń OnePlus i OPPO. Mowa tutaj o podsumowaniach, zestawach narzędzi AI i wiele innych.

Oprócz tego obydwie marki rozmawiały o tym, kiedy planowane jest wprowadzenie Gemini Ultra, czyli najpotężniejszego modelu sztucznej inteligencji. Firmy posunęły się nawet do stwierdzenia, że „chcą jako pierwsze wprowadzić do smartfonów funkcje oparte na platformie Gemini Ultra jeszcze w tym roku”. Powodów tego może być wiele, ale jednym z nich musi być fakt, iż Google Gemini Nano, starszy model, znajdziemy w większości obecnych sprzętów.

No dobrze, a czym jest Gemini Nano? Jest to funkcja, która pozwala korzystać urządzeniom z funkcji AI bez konieczności połączenia z Internetem. Z drugiej strony Gemini Ultra działa na serwerach Google, co oznacza, że urządzenia OnePlus i OPPO będą musiały mieć aktywne połączenie z Internetem, aby te funkcje działały.

Jaki prezent dla fana Apple? Gadżety do iPhone, iPad, Macbook i wiele więcej!

QUIZ: iPhone czy Samsung? Który telefon bardziej do ciebie pasuje?

Pytanie 1 z 8
Jaki jest Twój wiek?