iPhone 15

i

Autor: Apple https://www.apple.com/pl/newsroom/2023/09/apple-unveils-iphone-15-pro-and-iphone-15-pro-max/

Apple

iPhone 15 i inne modele zagrożone atakiem hakerskim! Ostrzega Apple. Jak się zabezpieczyć?

2024-04-20 18:12

Apple wysłało powiadomienia o zagrożeniach do użytkowników iPhone'a w 92 krajach, ostrzegając ich, że mogą stać się oni celem „ataku oprogramowania szpiegującego”. Jak się przed nim obronić?

Spis treści

  1. Apple ostrzega przed atakami oprogramowania szpiegującego
  2. Co zrobić, gdy otrzymasz powiadomienie od Apple?

Apple ostrzega przed atakami oprogramowania szpiegującego

Firma z Cupertino wysłała powiadomienia o zagrożeniach w związku z „atakami oprogramowania szpiegującego” w środę 10 kwietnia 2024 roku, nie ujawniając przy tym zagrożenia ani dotkniętych krajów. „Apple wykryło, że jesteś celem ataku najemnego oprogramowania szpiegującego, który próbuje zdalnie złamać zabezpieczenia iPhone'a powiązanego z Twoim Apple ID” – czytamy w artykule TechCrunch.

Czytaj też: Apple Watch powodem pozwu! Firma wyjawia „ograniczenia techniczne” związane z Androidem

Ten atak prawdopodobnie jest wymierzony właśnie w Ciebie ze względu na to, kim jesteś i co robisz. Chociaż nigdy nie można uzyskać całkowitej pewności w przypadku wykrycia takich ataków, Apple ma duże zaufanie do tego ostrzeżenia — prosimy o potraktowanie go poważnie” – dodało Apple.

Firma Apple nie podała żadnych informacji o tym, co spowodowało, że użytkownicy otrzymali właśnie takie powiadomienia. Na swojej stronie pomocy Apple opisuje ataki najemnego oprogramowania szpiegującego jako „jedne z najbardziej zaawansowanych istniejących obecnie zagrożeń cyfrowych”. Firma twierdzi również, że wysyła powiadomienia o zagrożeniach kilka razy w roku.

Czytaj też: Apple: 10 czerwca wielkim dniem dla fanów! Nadchodzą wielkie zapowiedzi

Ataki najemnego oprogramowania szpiegującego są dobrze finansowane i wykorzystują ogromne zasoby, dlatego nie są skierowane do użytkowników na dużą skalę. Zamiast tego skupiają się na osobach takich jak: politycy, dziennikarze i działacze na rzecz praw człowieka.

Co zrobić, gdy otrzymasz powiadomienie od Apple?

Jeśli otrzymasz powiadomienie o zagrożeniu, Apple zaleca włączenie trybu blokady i skontaktowanie się z ekspertem ds. bezpieczeństwa.

Jaki prezent dla fana Apple? Gadżety do iPhone, iPad, Macbook i wiele więcej!

QUIZ dla prawdziwych fanów Apple! Jak dobrze znasz swojego IPhona?

Pytanie 1 z 19
Który z tych cytatów Steve'a Jobsa na temat innowacji jest prawdziwy?