Switch

i

Autor: Pockettactics

Nintendo

Nintendo Switch 2 ma być jak PS5, ale istnieje jedno "ale". Znamy plany nowej konsoli

2024-02-27 7:40

Nintendo Switch 2 nadal jest tajemnicą pomimo wielu wycieków, które spotkały sprzęt w 2023 r. Jeden z nich rzekomo był pewien, że nowy handheld zostanie oddany w ręce fanów już w 2024 r. Teraz dowiadujemy się o sporej cenie i nowych szczegółach specyfikacji następcy Switch'a.

Tajwański dziennik Economic Daily przekazał plotkę dotyczącą specyfikacji sprzętowej Nintendo Switch 2, w tym szczegółów wyświetlacza nowego urządzenia przenośnego. Źródło wspomniało, że zgodnie z oczekiwaniami, producent konsoli ma wypuścić na rynek nowego handhelda w 2024 roku. Niekorzystną informacją dla fanów może być cena, jaką rzekomo przyjdzie zapłacić fanom za sprzęt. Między innymi z powodu globalnej inflacji, Nintendo Switch 2 będzie sprzedawany w cenie 400 dolarów.

Czytaj też: Nintendo Switch 2 to ściema? Planowana rewolucja w 2024 r. to niewielkie poprawki i wyższa cena

Specyfikacja sprzętowa Nintendo Switch 2

Źródło udostępniło kilka szczegółów dotyczących specyfikacji sprzętowej Nintendo Switch 2.

  • SoC: procesor NVIDIA T239
  • Pamięć: 8 GB
  • Pamięć: 64 GB (wewnętrzna)
  • Wyświetlacz: ekran 120 Hz

Jak już wspomniano wcześniej, Nintendo Switch 2 prawdopodobnie wypuści nową konsolę w drugiej połowie tego roku. Wspomniano również, że sprzęt będzie wyposażony w chip NVIDIA T239, 8 GB RAM, 64 GB dysk i baterię o znacznie wydłużonej żywotności. Ponadto wyświetlacz urządzenia przenośnego będzie miał częstotliwość odświeżania 120 Hz, co umożliwi w niektórych grach osiągnięcie większą liczbę klatek na sekundę. Obecnie nie wiadomo, czy wyświetlacz będzie obsługiwał także zmienną częstotliwość odświeżania, ale z pewnością miałoby to sens.

Znawcy branży wspomnieli, że na początku premiery Switcha przez Nintendo kierownictwo firmy obierało podstawową strategię, która polegała na szybkiej penetracji rynku za pomocą samodzielnego sprzętu po cenie, która nie przyniosłaby strat, a zyski byłyby odzyskane za sprawą do gier. Strategia okazała się bardzo skuteczna, ale w jej rezultacie prawdopodobnie wiele łańcuchów dostaw znajdzie się pod presją kosztową.

Czytaj też: Nintendo Switch 2, Steam Deck 2 i Ayaneo. Wszystko, co wiemy o konsolach przenośnych na 2024 r.

Zimowa dieta bocianów specjalna na mrozy

QUIZ dla prawdziwych fanów Nintendo! Jak dobrze znasz konsole japońskiego giganta?

Pytanie 1 z 12
Jakie jest przybliżone tłumaczenie słowa „Nintendo”?