Apple

i

Autor: Apple

Apple

iPhone rzuca rękawice OpenAI. Telefon Apple stanie się „bardziej konwersacyjny i wszechstronny”

2024-05-13 13:03

Wraz ze zbliżającym się wydarzeniem Apple WWDC 2024 i towarzyszącą mu premierą systemu iOS 18 narastają spekulacje na temat tego, jakie funkcje sztucznej inteligencji może wprowadzić Apple. Najnowszy raport dostarcza nam kilku interesujących wskazówek.

Apple rzuca rękawice hegemonom branży AI

Raport, który udostępniła redakcja z New York Times mówi nam, że ulepszona wersja Siri będzie centralnym elementem iOS 18. Wysiłki mające na celu uczynienie Siri bardziej kompetentną konkurentką ChatGPT najwyraźniej trwają już od ponad roku. Według NYT nowa, ulepszona Siri będzie „bardziej konwersacyjna i wszechstronna” – i będzie lepiej prowadzić rozmowy. Apple przeznaczyło dodatkowe zasoby na rozwój Siri, co było jednym z powodów porzucenia projektu Apple Car.

Czytaj też: ChatGPT wprowadził totalny chaos. Sztuczna inteligencja „zwariowała”! Halucynacje AI

Jednak z raportu wynika, że Siri nie będzie bezpośrednio konkurować z chatbotem ChatGPT: zamiast tego będzie coraz lepsza w tym, co już robi, czyli w: licznikach czasu, spotkaniach w kalendarzu i listach. Cyfrowy asystent będzie mógł także podsumowywać wiadomości tekstowe.

Aktualnie istnieje wiele plotek na temat tego, co zobaczymy w ramach aktualizacji AI w systemach Apple. Mark Gurman z Bloomberga, jeden z najbardziej niezawodnych informatorów zamieścił w mediach społecznościowych informację o tym, jak będą działać te aktualizacje: Apple opracowuje własne, wewnętrzne modele LLM (Large Language Models) do pracy lokalnej, na urządzeniu i do przetwarzania w chmurze. Następnie zintegruje chatbota innej firmy ze swoim oprogramowaniem: albo ChatGPT z OpenAI, albo Google Gemini.

Czytaj też: iPad Pro 2024 zastąpi laptopa! Oto 3 powody, dlaczego tablet Apple może być rewolucją

Na wszystko musimy jednak poczekać do wydarzenia Apple WWDC 2024, o którym więcej możecie przeczytać w naszym ostatnim artykule.

Technologiczny Przegląd Tygodnia - odc. 6

QUIZ dla prawdziwych fanów Apple! Jak dobrze znasz swojego IPhona?

Pytanie 1 z 19
Który z tych cytatów Steve'a Jobsa na temat innowacji jest prawdziwy?