iPad

i

Autor: Apple

Technologia

iPad Pro 2024 zastąpi laptopa! Oto 3 powody, dlaczego tablet Apple może być rewolucją

2024-05-08 11:39

Najprawdopodobniej Apple zaprezentuje nowego iPada Pro oraz Air podczas wydarzenia „Let Loose” 7 maja 2024 r. Chociaż firma nie potwierdziła tego otwarcie, najnowszych gadżet, Apple Pencil do tabletów marki sugeruje nam, że nadciąga spore ogłoszenie. Oto 3 powody, dla których odstawicie swoje laptopy i przerzucicie się na nowego iPada Pro.

Spis treści

  1. Moc Apple M4
  2. Wyświetlacz OLED
  3. Zaktualizowana klawiatura Magic Keyboard

Od lat ludzie dyskutują, czy iPad Pro może zastąpić laptopa. To się jeszcze nie zdarzyło i może nie wydarzyć, ale poniżej wymienione czynniki dają tabletowi Apple przyzwoitą szansę na urzeczywistnienie tego marzenia. Niektórzy ludzie używają już iPada Pro jako głównego urządzenia komputerowego i możliwe, że oczekiwane funkcje nowego iPada Pro sprawią, że (potencjalnie) będzie on porównywalny z najlepszymi laptopami.

Czytaj też: Apple Let Loose Maj 2024: Kiedy i gdzie oglądać? Wszystko, co wiemy o nadchodzącym wydarzeniu

Moc Apple M4

Według plotek, iPad Pro ma otrzymać chip M4, czyli procesor z ulepszonym silnikiem neuronowym, który poprawi wydajność sztucznej inteligencji tabletu. Chociaż nikt nie widział go jeszcze na żywo, tak można założyć ogromny wzrost wydajności w porównaniu z chipem M3. Ta moc powinna sprawić, że iPad Pro będzie w stanie bez problemu uruchomić wymagające graficznie gry, takie jak Resident Evil Village, Baldur’s Gate 3 i Lies of P, które już działają znakomicie na najlepszych MacBookach z M3.

Jeszcze kilka słów o AI. iPad Pro powinien móc uruchamiać potężne obciążenia sztucznej inteligencji bezpośrednio na tablecie, a nie za pośrednictwem chmury. Mowa tutaj m.in. o programie Llama 3 lub złożonych funkcjach w trybie aparatu i edycji wideo/zdjęć. Jak podają również insiderzy branży, Apple chce przenieść ChatGPT na iOS, co z pewnością byłoby zawarte w najnowszym iPadzie.

Wyświetlacz OLED

Najbardziej godną uwagi plotką o iPadzie Pro jest dodanie wyświetlacza OLED. Obecny wyświetlacz mini-LED Liquid Retina iPada Pro o przekątnej 12,9 cala sprawia, że wszystko, co pokazuje, wygląda oszałamiająco, ale odpowiedni wyświetlacz OLED powinien znacznie poprawić jakość obrazu. Nie wiadomo jeszcze, na który ekran OLED zdecyduje się Apple. Aktualnie mówi się o budżetowej wersji LTPO z 120 Hz odświeżaniem ekranu. Dlaczego ekran może być tak ważny w tablecie? OLED w iPadzie Pro powinien być „wyraźniejszy i jaśniejszy” oraz „dokładniej odtwarzać kolory”, co przełoży się na nowe, dotąd niespotykane doświadczenia dla użytkowników sprzętu.

Zaktualizowana klawiatura Magic Keyboard

Dla tych, którzy korzystają z iPada Pro w pracy lub na co dzień, klawiatura Apple Magic Keyboard jest niezbędnym (i bardzo drogim) urządzeniem peryferyjnym. Co ciekawe, firma planuje zmodernizować Magic Keyboard, dzięki czemu iPad Pro będzie jeszcze bardziej przypominał laptop. Akcesorium ma być wyposażone w większy gładzik i aluminiowe wykończenia. Nowa klawiatura może sprawić, że iPad Pro będzie nie do odróżnienia od MacBooka Pro, jednak nie wiemy, jak będzie ona wypadała podczas podstawowej czynności, czyli pisania.

Technologiczny Przegląd Tygodnia - odc. 6

QUIZ dla prawdziwych fanów Apple! Jak dobrze znasz swojego IPhona?

Pytanie 1 z 19
Który z tych cytatów Steve'a Jobsa na temat innowacji jest prawdziwy?