iPhone 16

i

Autor: Apple

Apple

iPhone 16 może otrzymać nowe Face ID. Wymuszona zmiana, czy wielka rewolucja?

2024-07-10 15:00

Face ID w sprzętach Apple było poniekąd rewolucją, ponieważ w trend za gigantem z Cupertino ruszyli niemalże wszyscy producenci nowoczesnych smartfonów, odchodząc od popularnego kiedyś czytnika linii papilarnych na przycisku blokady lub wbudowanego w ekran. Teraz firma może pójść jeszcze o krok dalej, aby zadbać o czystszy wygląd smartfona.

iPhone 16 otrzyma nowe Face ID?

Jak czytamy w raporcie DigiTimes omawiającym stan brytyjskiego przemysłu, redakcja wspomina o do niedawnym dostawcy komponentów do iPhone'a z siedzibą w północno-wschodniej Anglii. Firma Coherent, która produkuje części do systemu odblokowywania/weryfikacji Face ID w iPhone’ach, rozważała sprzedaż lub zamknięcie swojej fabryki po zakończeniu umowy z większym partnerem, za którego uważa się Apple. Na podstawie tych informacji można założyć, że gigant z Cupertnio zdecyduje się na wprowadzenie nowych części Face ID do przyszłych iPhone'ów.

Czytaj też: iPhone 15 — czy nadal warto kupić telefon Apple w 2024?

W Internecie coraz głośnie jest o rewolucji w zakresie Face ID. Apple rzekomo ma pracować nad funkcją odblokowywania, która ma znaleźć się pod wyświetlaczem, ukrywając projektor punktowy na podczerwień i czytnik pod panelem, aby uzyskać czystszy wygląd smartfona. Pogłoski wskazują, że tego typu zabieg będzie można zobaczyć już w iPhone'ie 16, ale według rzetelnych leakerów, premierę rozwiązana ujrzymy w przyszłorocznym iPhone'ie 17.

Możliwe, że koniec umowy Apple z Coherent będzie wiązał się z wymianą jednego zestawu komponentów na inne, bez większych rewolucji. Pierwsze informacje na temat nowego systemu Face ID powinniśmy dostać we wrześniu, czyli tradycyjnym miesiącu premiery nowego iPhone'a.

Jaki prezent dla fana Apple? Gadżety do iPhone, iPad, Macbook i wiele więcej!

QUIZ dla prawdziwych fanów Apple! Jak dobrze znasz swojego IPhona?

Pytanie 1 z 19
Który z tych cytatów Steve'a Jobsa na temat innowacji jest prawdziwy?