iOS 18

i

Autor: Pplware

Apple

IOS 18 — Na jakie telefony? Wszystko, co wiemy o największej aktualizacja Apple w historii

2024-02-23 10:58

iOS 18 będzie kolejną aktualizacją systemu operacyjnego dla telefonów iPhone, w tym nadchodzącego modelu 16. Chociaż prawdopodobnie miną miesiące od oficjalnego debiutu, wiarygodne źródła już zaczęły ujawniać jego funkcje. W tym artykule omawiamy wszystkie plotki na temat iOS 18, w tym funkcje, datę premiery i obsługiwane urządzenia.

Spis treści

 1. iOS 18: Data premiery
 2. iOS 18: Jakie telefony otrzymają aktualizację?
 3. iOS 18: Oczekiwane funkcje

iOS 18: Data premiery

Podobnie jak w przypadku iPhone'ów, daty premiery iOS nie są tajemnicą. Apple lubi wprowadzać na rynek iPhone'y podczas jesiennej imprezy, podczas gdy aktualizacje iOS są ogłaszane podczas Światowej Konferencji Programistów (WWDC). Następne wydarzenie WWDC może odbyć się w pierwszym lub drugim tygodniu czerwca i wtedy iOS 18 może zostać oficjalnie udostępniony.

Czytaj też: iPhone 16 największą aktualizacją telefonów Apple od lat. Wszystko dzięki sztucznej inteligencji

iOS 18: Jakie telefony otrzymają aktualizację?

Chociaż nie ma oficjalnych informacji na temat urządzeń zgodnych z iOS 18, ogólnie uważa się, że każdy iPhone, który otrzymał aktualizację do iOS 17, będzie również kwalifikował się do aktualizacji do iOS 18.

Czytaj też: Apple. Prezenty dla fanów. Akcesoria do iPhone, iPad, Macbook i wiele więcej! Co warto kupić?

Oto lista iPhone'ów, które mogą otrzymać aktualizację do iOS 18:

 • iPhone XR, XS, and XS Max
 • iPhone 11, 11 Pro, and 11 Pro Max
 • iPhone SE (2nd gen), SE (3rd gen)
 • iPhone 12 mini, 12, 12 Pro, and 12 Pro Max
 • iPhone 13 mini, 13, 13 Pro, and 13 Pro Max
 • iPhone 14, 14 Plus, 14 Pro, and 14 Pro Max
 • iPhone 15, 15 Plus, 15 Pro, and 15 Pro Max
 • iPhone 16, 16 Plus, 16 Pro, and 16 Pro Max

iOS 18: Oczekiwane funkcje

Apple nie jest firmą, która podąża za trendami branżowymi, ale biorąc pod uwagę, że cały świat stawia na sztuczną inteligencję, nie ma wyboru. Jako spółka notowana na giełdzie Apple prawdopodobnie będzie chciała wziąć pod uwagę interesy swoich akcjonariuszy. Bloomberg poinformował, że Apple uważa, że iOS 18 będzie jedną z „największych aktualizacji iOS” w historii, podkreśloną przez kilka nowych funkcji sztucznej inteligencji.

Czytaj też: iPhone 16 ze składanymi modelami? Apple mierzy się z wieloma problemami

Te funkcje sztucznej inteligencji mogą opierać się na systemie (LLM) firmy Apple, nazwanym AppleGPT. Projekt wykorzystuje framework o nazwie „Ajax”, który Apple zaczął budować w 2022 roku. Wśród wielu funkcji możemy otrzymać naładowaną Siri opartą na LLM, podobną do ChatGPT i Google Gemini.

Według Bloomberga Apple bada nowe funkcje Apple Music, w tym automatycznie generowane playlisty. Integracja sztucznej inteligencji może również znaleźć zastosowanie w aplikacjach zwiększających produktywność Apple.

iOS 18 może również zawierać ulepszoną wersję wyszukiwania Spotlight, która jest obsługiwana przez generatywną sztuczną inteligencję. Tyczy się to nowych funkcji AI w aplikacji Wiadomości, umożliwiające automatyczne uzupełnianie wiadomości, odpowiadanie na pytania i podsumowywanie przychodzących wiadomości tekstowych.

Smacznie, sycąco i niedrogo - tak zjemy w restauracji przy kościele ojca Tadeusza Rydzyka

QUIZ dla prawdziwych fanów Apple! Jak dobrze znasz swojego IPhona?

Pytanie 1 z 19
Który z tych cytatów Steve'a Jobsa na temat innowacji jest prawdziwy?