iPhone

i

Autor: Canva

Apple

iPhone pozwoli instalować aplikacje spoza App Store. Czy to bezpiecznie?

2024-02-28 7:34

Przez ostatnie kilka lat krążyły plotki potwierdzające umożliwienie przez Apple użytkownikom instalowanie aplikacji spoza App Store. 25 stycznia 2024 roku firma ujawniła, że zmiany wreszcie zostaną wprowadzone w życie wraz z premierą wersji beta systemu iOS 17.4.

Apple pozwoli instalować aplikacje spoza App Store

Wraz z uruchomieniem pierwszej wersji beta systemu iOS 17.4 25 stycznia 2024 r. użytkownicy w UE wkrótce będą mogli po raz pierwszy uzyskać dostęp do sklepów z aplikacjami innych firm. - „Zmiany, które dzisiaj ogłaszamy, są zgodne z wymogami ustawy o rynkach cyfrowych w Unii Europejskiej, a jednocześnie pomagają chronić użytkowników w UE przed nieuniknionymi zwiększonymi zagrożeniami dla prywatności i bezpieczeństwa, jakie niesie to rozporządzenie. Naszym priorytetem pozostaje zapewnienie możliwie najlepszego i najbezpieczniejszego doświadczenia naszym użytkownikom w UE i na całym świecie” – powiedział Phil Schiller.

Czytaj też: iPhone akcesoria na prezent w walentynki 2024. Gadżety dla fanów

Firma Apple szczegółowo opisała zmiany w swoim poście na blogu i ujawniła niektóre zabezpieczenia, które wdrożyła, aby zapobiec nadużyciom w nowym systemie.

Pierwszą z nich jest notaryzacja aplikacji na iOS, czyli podstawowa weryfikacja składająca się z automatycznych i ręcznych kontroli jakości aplikacji. Dostępne będą również zabezpieczenia przed złośliwym oprogramowaniem, które uniemożliwią uruchomienie aplikacji, jeśli po zainstalowaniu wykryje, że zawiera potencjalne wirusy.

Czytaj też: iPhone niczym Samsung Flip i Fold! Apple szykuje się na składane telefony

Apple szczegółowo opisał wszystkie zmiany na swoim blogu, a wiele osób jest podekscytowane ruchem firmy. Wygląda na to, że jest to przemyślany i co ważniejsze bezpieczny pomysł dla klientów posiadających sprzęt z jabłuszkiem.

Najnowocześniejszy węzeł przesiadkowy w Polsce?! Tak zmieni się Warszawa Wschodnia

QUIZ dla prawdziwych fanów Apple! Jak dobrze znasz swojego IPhona?

Pytanie 1 z 19
Który z tych cytatów Steve'a Jobsa na temat innowacji jest prawdziwy?