Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Athena /Pexels

Technologie

Ile będzie kosztował iPhone 15? Co już wiemy o nowym modelu iPhone'a?

2023-08-30 15:22

Chyba nikogo nie zaskoczy fakt, że iPhone 15 będzie droższy od swojego poprzednika — iPhone 14. Wiadomo już, że wszystkie modele w ofercie Apple zdrożeją w 2023 roku. Pojawiły się pierwsze przecieki w sprawie najnowszego modelu telefonu od Apple. Sprawdźcie, ile może kosztować najnowszy iPhone.

Spis treści

 1. iPhone 15 – co wiadomo o nowym modelu?
 2. iPhone 15 - Wymiary
 3. Ekrany w iPhone 15
 4. iPhone 15 - kolory
 5. Aparat w iPhone 15
 6. iPhone 15 - Cena

iPhone 15 – co wiadomo o nowym modelu?

Nowe iPhone'y 15 zobaczymy podczas oficjalnej prezentacji Apple już we wrześniu. Nie ma jeszcze oficjalnych specyfikacji tego modelu, natomiast w internecie pojawiły się już pierwsze przecieki z informacjami na temat nowego modelu telefonu od Apple.

iPhone 15 - Wymiary

Nowe modele mają mieć węższe ramki i większy stosunek ekranu do obudowy. Rozmiary nowych modeli mają być podobne  do tych jakie ma iPhone 14.  Może to oznaczać, że wersja podstawowa i iPhone 15 Pro dotrą na rynek z najpewniej 6,1-calowymi matrycami, podczas gdy wersja iPhone 15 Plus i Pro Max może osiągnąć 6,7 cala. Trudno jest ocenić rozmiar modelu iPhone 15 Ultra ale niewykluczone, że będzie on największy.

Ekrany w iPhone 15

Z przecieków wynika, że nowe modele będą miały następujące ekrany:

 • iPhone 15 - Super Retina XDR (LTPS, 60 Hz)
 • iPhone 15 Plus - Super Retina XDR (LTPS, 60 Hz)
 • iPhone 15 Pro - Super Retina XDR (ProMotion)
 • iPhone 15 Pro Max - Super Retina XDR (ProMotion)

iPhone 15 - kolory

Na chwilę obecną informacje o kolorach obudowy nowych modeli też nie są oficjalne. Według informacji przekazanych przez redakcję 9to5Mac opcje kolorystyczne będą się różnić w zależności od modelu.

 • iPhone 15 i iPhone 15 Plus

Najtańsze warianty nowego iPhone'a mają być dostępne w 5 wersjach kolorystycznych - czarnej, zielonej, niebieskiej, żółtej oraz różowej.

 • iPhone 15 Pro i Pro Max

Droższe modele, iPhone 15 Pro i Pro Max mają pojawić się w czterech wariantach kolorystycznych: kosmiczna czerń, srebrny, niebieski i szary (tytanowy). Ze wstępnych przecieków wynika, że nowy iPhone będzie miał tytanową konstrukcję w wersji Pro.

Aparat w iPhone 15

Z przecieków wynika, że obiektyw główny iPhone 15 ma mieć 48 megapikseli. Model Ultra/Pro Max ma mieć specjalny obiektyw peryskopowy, a matryca aparatu w najdroższym iPhone ma mieć 1 cal.

iPhone 15 - Cena

Doniesienia Dana Ivesa, znanego analityka z Wall Street, nie napawają optymizmem przyszłych właścicieli. Twierdzi on, że za iPhone'a 15 zapłacić trzeba będzie dużo. Ives twierdzi, że w tym roku każdego iPhone'a nowej generacji czeka podwyżka ceny. Każdy z modeli Apple ma zdrożeć o od 100 do 200 dolarów. Jeśli zasugerujemy się cenami rynkowymi poprzednich modeli, to iPhone 15 Pro najprawdopodobniej będzie kosztował 1099 dol., czyli tyle, ile obecnie trzeba zapłacić za iPhone'a 14 Pro Max.

Oznacza to, że iPhone 15 Pro Max byłby jeszcze droższy i w podstawowej wersji może kosztować nawet 1299 dol. Oczywiście cena ta może być nawet wyższa, jeśli wybierzemy wariant z rozszerzoną pamięcią. Analityk Wall Street uważa, że zdrożeją też uboższe wersje iPhone 15 oraz 15 Plus. Jego zdaniem iPhone 15 kosztowałby 899 dolarów, a iPhone 15 Plus 999 dolarów. W Polsce nowy model iPhone 15 Pro kosztował będzie zapewne około 7199 zł. Z kolei zakup iPhone 15 Pro Max według przelicznika Apple to koszt 8499 zł.

Aplikacje na telefon, które musi mieć każdy influencer