GTA VI

i

Autor: Rockstar Games

GTA VI

GTA 6. Preorder dzieli fanów przed premierą gry! Wysoka cena nie będzie problemem?

2024-07-21 19:26

Po latach długich oczekiwań Rockstar Games w końcu ujawniło, kiedy możemy spodziewać się zagrania w Grand Theft Auto VI. Jak to w przypadku amerykańskiego studia, to nie wszystko, ponieważ ci nawet wypuścili pierwszy zwiastun gry, przepełniony ciekawostkami. Chociaż zabrakło w nim informacji o przedsprzedaży, tak analitycy oraz fani wypowiedzieli się na temat preorderu GTA VI.

Spis treści

  1. GTA VI z ceną zgodną ze standardowymi cenami nowości obecnej generacji
  2. Fani nawołują — żadnych preorderów GTA VI

GTA VI z ceną zgodną ze standardowymi cenami nowości obecnej generacji

Jeszcze przed ujawnieniem pierwszego zwiastuna w mediach społecznościowych krążyły plotki, jakoby Rockstar Games mogło pobierać opłatę w wysokości ponad 100 dolarów (ponad 500 zł) za standardową edycję GTA VI. Miejmy jednak nadzieje, że te szacunki nie zostaną zrealizowane, ponieważ z pewnością GTA VI będzie w dalszym ciągu zarabiać ogromne pieniądze dla wydawcy Take-Take, nawet przy standardowej sugerowanej cenie detalicznej 70 dolarów (około 300 zł). Dodatkowo jak podaje Reuters, analitycy uważają, że GTA VI będzie zgodne ze standardowymi cenami nowości obecnej generacji. Przy okazji cen zawsze gorącym tematem dyskusji jest to, czy powinniśmy zamawiać grę jeszcze przed premierą. Właśnie debata na temat preorderu nowej części z serii Grand Theft Auto aktualnie góruje w serwisie Reddit.

Czytaj też: GTA VI i Red Dead Redemption 3 są rozwijane równocześnie? Aktor jest „pewny”

Fani nawołują — żadnych preorderów GTA VI

Czy powinniśmy zamawiać gry w przedsprzedaży? O tym debatowali użytkownicy Reddita, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami. Jak wiemy, przy zamówieniach przedpremierowych wydawcy i programiści mogą być bardziej skłonni do wydawania niedokończonych gier, co widzieliśmy wiele razy na przestrzeni lat. Jak widzą to inni?

Czytaj też: Wiedźmin 4 Polaris pobije GTA VI i wyznaczy standardy w branży? CD Project RED gwarantuje

Zwiastun GTA był fajny, ale pamiętajcie… żadnych zamówień w przedsprzedaży” – wykrzyknął jeden z użytkowników. „Wszyscy doskonale wiecie, że liczba zamówień w przedsprzedaży będzie wysoka” – odpowiedział fforfadhlan. „Masz 100% racji, a to dlatego, że baza fanów gry takiej jak GTA wykracza daleko poza Reddit i inne platformy mediów społecznościowych. To bardzo podobne do tego, jak dobrze sprzedawało się najnowsze Call of Duty” – powiedział TheBostonKremeDonut.

Czytaj też: GTA VI a następnie GTA IV Remake? Rockstar ma zaskoczyć fanów jeszcze w grudniu

Oczywiście, to najbardziej oczekiwana gra w historii. Na 100% złożę zamówienie w przedsprzedaży, żeby zacząć grać jak najszybciej” – odpowiedział butidktho. Ma to sens, szczególnie w przypadku zamawiania w przedsprzedaży Grand Theft Auto VI w wersji cyfrowej, ponieważ wiemy, że rozmiar pliku będzie ogromny.  GTA VI może rzekomo wymagać pobrania nawet 750 GB.

Czytaj też: GTA VI to 1 TB i trzy ogromne miasta Vice City, Liberty City oraz San Andreas połączone w jedno?

Stwierdzenie – nigdy nie zamawiaj w przedsprzedaży, jest dość przesadzone. Nawet jeśli GTA VI byłoby słabe, nie ma mowy, żebym nie zagrał w tę grę dla siebie – więc jeśli i tak ją kupię, nie ma sensu wstrzymywać się, gdy tylko będzie można ją kupić” – wyjaśnił BubblesFast16.

Czytaj też: GTA VI — Zwiastun z hitami polskiego internetu. Fanowska przeróbka rozbawia do łez

Grand Theft Auto VI zostanie wydane na PlayStation 5 i Xbox Series X|S w 2025 roku. Niestety w tej chwili nie ma oficjalnej wersji na komputery PC, ale wiemy, że prawdopodobnie kiedyś to nastąpi.

Czytaj też: GTA VI oficjalnie niegrywalne dla milionów graczy w 2025 roku. Premiera gry nie dla każdego

Pomorskie. Włączenie gdańskiej choinki

GTA 5 QUIZ: Sprawdź, ile pamiętasz z gry przed premierą Grand Theft Auto VI

Pytanie 1 z 10
Kto jest wydawcą GTA V?