Technologie

Google Pixel 8 — czy warto w 2024 roku? „Najinteligentniejszy telefon na rynku”

2024-06-30 15:51

Pixel 8 może być jednym z ciekawszych telefonów na rynku w 2024 roku i w tym artykule podpowiemy ci, czy warto rozglądać się za sprzętem Google przy wyborze swojego nowego smartfona. W tym miejscu postawimy również pytanie — czy Pixel 8 dotrzymuje kroku iPhone'owi 15 i Galaxy S23?

Spis treści

  1. Google Pixel 8 i wyświetlacz Actua
  2. Najinteligentniejsze funkcje aparatu. Tylko w Pixel 8
  3. Unikalne możliwości procesora Tensor G3
  4. Rozbudowane wsparcie oprogramowania
  5. Pixel 8 i kilka "ale"
  6. Pixel 8 pozostaje tańszy od konkurencji

Google Pixel 8 i wyświetlacz Actua

Google postanowiło nieco zmniejszyć wyświetlacz w modelu Pixel 8 do 6,2 cala w porównaniu z Pixel 7 Pro, aby teraz telefon wydawał się nieco bardziej kompaktowy — według nas jest to bardzo dobra decyzja. Jednak nie wielkość, a możliwość wyświetlacza Actua powinna rzucić wam się w oczy. Google zapewnia m.in. jasność HDR 1400 nitów oraz maksymalną jasność 2000 nitów. Odpowiada to szczytowej jasności iPhone'a 15 i przekracza 1750 nitów maksymalnej jasności obiecywanej przez Galaxy S23. Tak więc wyświetlacz w Pixel 8 to atrybut, który z pewnością powinien was przekonać do Pixela 8.

Czytaj też: Pixel 8 zmotywował Apple! iPhone z „największą” aktualizacją w historii telefonu. W gonitwie za AI

Najinteligentniejsze funkcje aparatu. Tylko w Pixel 8

Google zarezerwował duże zmiany dla aparatu w Pixel 8 Pro, chociaż główny aparat standardowy Pixela 8 ma szerszą przysłonę, podczas gdy ultraszerokokątny obiektyw oferuje teraz możliwości makrofotografii. Jednak naprawdę imponujące zmiany w konfiguracji aparatu Pixela 8 wynikają z oprogramowania. Magic Editor, to narzędzie do edycji zdjęć oparte na sztucznej inteligencji, które pozwala poruszać się po obiektach na zdjęciu, dostosowywać oświetlenie i wprowadzać inne zmiany, aby uzyskać idealne zdjęcie. To samo dotyczy opcji Najlepsze Ujęcie, w której możesz zamieniać twarze z różnych zdjęć grupowych. Nie brakuje tutaj również inteligentnych funkcji video. Audio Magic Eraser dzieli dźwięk z materiału wideo na różne warstwy, dzięki czemu można usunąć wszelkie rozpraszające lub niepotrzebne dźwięki.

Czytaj też: Pixel 8 to „najinteligentniejszy telefon w 2024 r.” Sztuczna inteligencja definicją smartfona

Unikalne możliwości procesora Tensor G3

Najnowszy układ Google Tensor G3 to jeden z najlepszych procesorów, jakie możemy znaleźć w telefonach. Przekłada się on na wiele ciekawych funkcji, jak Asystent Google, który jest zdecydowanie lepszy niż Siri, czy Rejestrator, twój osobisty pomocnik w nagrywaniu spotkań jednym naciśnięciem przycisku. Tensor G3 może lekko odstawać od Snapdragon 8 Gen 2, jednak jeśli chodzi o funkcje oparte na sztucznej inteligencji, jest on zdecydowanie najlepszym asystentem.

Czytaj też: Pixel 8 z nowym i szalenie drogim modelem! Google dorówna cenie Galaxy S24 i iPhone 15

Rozbudowane wsparcie oprogramowania

Google obiecuje teraz siedem lat aktualizacji Androida i poprawek zabezpieczeń dla Pixela 8. W przypadku iPhone'a zazwyczaj można spodziewać się pięciu lat, zanim nowa wersja iOS przestanie obsługiwać Twój konkretny telefon. Więc jeśli chcesz korzystać z produktów przez długie lata, nowe zasady Google dotyczące oprogramowania ci w tym pomogą.

Pixel 8 i kilka "ale"

Warto zaznaczyć, że Google Pixel 8 jest droższy od wcześniejszych modeli, co wielu fanów zauważyło i nie było z tego faktu zbytnio zadowolona. Dodatkowo w nowoczesnych modelach brak obiektywu zmiennoogniskowego to również spory minus. Do tego możemy dołożyć brak większej poprawy żywotności baterii w stosunku do swojego poprzednika.

Pixel 8 pozostaje tańszy od konkurencji

Pamiętajmy o jednej rzeczy – 2500 zł za Pixel 8 to wciąż spory wydatek, jednak nadal jest on o wiele tańszy niż iPhone, czy Samsung. Jeśli jesteś fanem telefonów Google lub znudziłeś się modelami czołowych gigantów, Pixel 8 może być świetnym rozwiązaniem, szczególnie, kiedy interesuje cię rozwój sztucznej inteligencji.

Co zamiast ipada?

QUIZ: iPhone czy Samsung? Który telefon bardziej do ciebie pasuje?

Pytanie 1 z 8
Jaki jest Twój wiek?
Listen on Spreaker.