Gdzie jest burza? Radar burz online. Która bezpłatna aplikacja jest najlepsza?

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Warto wiedzieć!

Gdzie jest burza? Radar burz online. Która bezpłatna aplikacja jest najlepsza?

2024-06-10 10:36

Radar pogodowy przydaje się szczególnie latem i jesienią! Dzięki szybkiej i prostej aplikacji wgranej na telefon możemy łatwo zorientować się, czy przed wyjściem z domu zabrać parasolkę i zamknąć okna, czy też 'przejdzie bokiem'. Dodatkowo niektóre z aplikacji klasyfikują burze pod kątem zagrożenia!

Spis treści

  1. Monitor Burz - o aplikacji
  2. Windy – radar pogodowy na telefon
  3. Blitzortung - o aplikacji

Monitor Burz - o aplikacji

Monitor Burz to łatwa aplikacja, którą możemy pobrać z Google Play lub App Store w każdej chwili. Udostępnia informacje, z którego kierunku nadciągają burze, sprawdza też aktualne informacje o ulewach i silnych porywach wiatru, które mogę zagrażać nam, naszym zwierzętom lub sprzętom pozostawionym na dworze. Warto dodać, że jest ona również niezwykle prosta w obsłudze, a  co za tym idzie, każdy może szybko nauczyć się, jak z niej korzystać. Aplikacja klasyfikuje burze pod kątem zagrożenia.

Karl zasłużył na dożywocie? Mowy końcowe w procesie Amerykanina

Windy – radar pogodowy na telefon

Windy to nie tylko radar pogodowy z 2014 roku dostępny online, lecz od jakiegoś czasu również aplikacja na telefon. Możemy ściągnąć ją na smartfony z systemem Android i iOS. Jego udostępniane informacje opierają się na danych pochodzących z Europejskiego Centrum Średnioterminowych Prognoz Pogody i amerykańskiego Global. Pozwala śledzić nadchodzące burze, silne powiewy wiatru, opady i mgły.

Blitzortung - o aplikacji

Blitzortung to radar burz dostępny w aplikacji na telefony Androida, oraz z systemem iOS. Ta aplikacja funkcjonuje dzięki pracy odbiorników umiejscowionych w ponad 80 krajach! To również jeden z najstarszych radarów online - działa od 2005 roku.

Najczęstsze błędy językowe. Sprawdź, czy mówisz poprawnie! [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Wskaż poprawną formę: